Knygos nesensta

Kodėl knygos nesensta?

parašė , 2020-02-20 23:26

Skaitymas yra užsiėmimas, kuriam reikėtų skirti bent vieną laisvą valandą per dieną. Dažnai galima išgirsti, kad knygos yra pasenusios, kad jos nuobodžios ir panašiai. Bet ne visi susimąsto apie knygų naudą, dėl kurios knygos niekada ir nepasens. Būtų galima išskirti tokią pagrindinę knygų naudą:

  1. Psichinis stimuliavimas ir smegenų mankšta. Knygų skaitymas yra labai įdomus užsiėmimas, kuris turi labai daug naudos žmogaus psichinei sveikatai. Žmogus, kuris sutelkia dėmesį į žodžius ir siužetą, jis stimuliuoja savo smegenis ir pažinimo funkcijas. Tokia smegenų stimuliacija gali padėti paaštrinti protą , ypač tą smegenų dalį, kuri atsakinga už koncentraciją ir kritinę analizę. Skaitant knygas smegenys aštrėja taip, lyg peilis aštrėtų nuo galąstuvo. Ilgainiui tai padidins dėmesio koncentraciją į svarbius dalykus.

  2. KnygosŽodynas ir žinių plėtimas. Skaitant įvairias knygas, galima sutikti nematytų bei negirdėtų žodžių. Tai skatina pasidomėti bei ieškoti to žodžio apibrėžimo. Žodžio paieška tiek fizinės, tiek elektroninės formos žodynuose, gali būti naudinga, suprantant šį naują žodį, kurio galbūt nežinojote. Šių žodžių atradimas knygos puslapiuose padeda jūsų smegenims atsiminti tą naują žodį. Pasvarstykite, kiek jūsų žodynas patobulėjo nuo tada, kai pirmą kartą išmokote skaityti. Oregono universiteto tyrimais buvo įrodyta, kad skiriant šiek tiek laiko skaitymui, žmogaus jau turimas žodynas gali prisipildyti labai daug naujų žodžių bei frazių, kurie bus naudojami kiekvieną dieną kasdienėje veikloje.

  3. Skaityti visą straipsnį “Kodėl knygos nesensta?” »