Ar pirkti ekologiškas trąšas?

parašė , 2019-10-27 15:51

Šiuo metu sparčiai populiarėja ekologiškos trąšos, todėl daugeliui yra aktualu ar jas verta pirkti. Žinoma, ypatingai ūkininkai turi viską gerai apskaičiuoti ir įvertinti, juk jiems reikia ne tik užtikrinti parduodamos produkcijos kokybę, bet ir tinkamai paskirstyti išlaidas bei gauti pelną. Taigi, ar verta pirkti ekologiškas trąšas?

TrąšosLietuvoje virš 200 tūkst. hektarų ploto užima ekologiniai ūkiai, kurie turi sertifikatus. Tai didelis skaičius, todėl ir trąšų reikia daug. Naudoti ekologiškas trąšas labai paprasta. Tiesa, šiuo metu galima rinktis arba patiems rūpintis trąšos priemonėmis, arba pirkti jau pagamintas. Verta paminėti, kad šiuo metu ne tik didieji ekologiniai ūkiai renkasi organines trąšas, bet ir mažus žemės plotus turintys paprasti žmonės, kurie nori savo darže užsiauginti sveiką maistą. Tręšti galima mėšlu, durpėmis, kompostu, žuvų liekanomis ir pan. Tiesa, tam, kad taip tręšti reikia išmanyti tręšimo niuansus. Kur kas paprasčiau įsigyti jau pagamintas trąšas, kurių gamybai naudojamos aukščiau paminėtos medžiagos. Tokios trąšos tinka tręšti tiek daržoves, tiek ir javus. Jau pagamintos ekologiškos trąšos gali būti granuliuotos arba skystos. Kurios bus geresnis pasirinkimas, priklauso nuo norimo pasiekti tikslo, naudojamos technikos ir galimybių. Visais atvejais geriausia pasitarti su pardavėjais, kurie patars visais klausimais.

Reikia paminėti, kad ekologiškos trąšos skiriasi nuo mineralinių tuo, kad jų veikimo laikas yra skirtingas. Jei tręšiama mineralinėmis trąšomis, tai poveikis pastebimas labai greitai, o jeigu tręšiama organinėmis, tai reikia žinoti, kad jų įsisavinimas vyksta ilgai. Tiesa, tręšiant mineralinėmis trąšomis reikės dažniau tręšti, o tręšiant ekologiškomis trąšomis poveikis bus ilgalaikis, todėl kol jos baigs veikti, praeis daug laiko. Pavyzdžiui, yra organinių trąšų, kurių veikimas pastebimas apie 100 dienų.

Vienas iš didelių trūkumų, kuriuos įvardija norintys pirkti ekologiškas trąšas – kaina. Pasidomėjus kainomis, paaiškėja, kad ekologiškos trąšos yra brangios. Tiesa yra tokia, kad vertinant kainą, reikia labai gerai paskaičiuoti, koks bus derliaus padidėjimas ir įvertinti tai, kad bus pagerintas visas dirvožemis. Taip pat reikia nepamiršti, kad tokios trąšos turi ilgalaikį poveikį. Viską įvertinus ir atsižvelgus į individualią situaciją (ūkio plotą ir auginamus augalus) galima bus numatyti ar tai bus geras pasirinkimas kainos atžvilgiu. Daugeliu atvejų ekologiškos trąšos yra puikus pasirinkimas norint užauginti didesnį kiekį produkcijos ir turėti ilgalaikį poveikį ne tik augalams, bet ir dirvožemio gerinimui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *