Ką reikia žinoti apie žiemines padangas?

parašė , 2019-10-18 13:27

Vairavimas žiemą mūsų šalyje tampa tikru iššūkiu daugeliui vairuotojų, o tam, kad tas iššūkis būtų priimtas atsakingai, svarbios tinkamos ziemines padangos. Juk, nuo to, kaip tinkamai pasirinksite padangas priklauso ir saugumas. Žinoma, kad svarbus ir atsakingas vairavimas slidžiuose keliuose, tačiau net ir geriausiam vairuotojui gali nepadėti prastos padangos.

Renkantis padangas reikia žinoti, kokio tipo padangos tinkamiausios. Galima rasti tokį skirstymą, kaip dygliuotos padangos, minkšto mišinio žieminės padangos ir kietesnio mišinio dygliuotos padangos. Tiesa, dar yra ir universalios padangos, tačiau jos nėra itin geras pasirinkimas.

Žiemos pramogos su automobiliuLietuvoje rekomenduojama rinktis minkšto mišinio žiemines padangas. Jos puikiai tinka esant slidžiai kelio dangai, o rytais mūsų šalyje daugelis kelių yra padengti plikledžiu. Tiesa, jos greičiau dyla, tačiau užtikrina saugumą važiuojant slidžiais kelyje, o ypatingai tai tinkamas pasirinkimas važiuojant užmiesčio keliais. Jeigu dažniausiai važiuojate valomais miesto keliais, tai jums tiks kietesnio mišinio žieminės padangos. Šio mišinio padangos lėčiau dyla, nei minkšto mišinio. Taip pat reikia paminėti, kad kietesnio mišinio padangos labai tinka keturiais ratais varomoms transporto priemonėms, visureigiams ar limuzinams. Renkantis padangas, kurios yra minkšto ar kietesnio mišinio tampa sudėtinga, nes dažniausiai jos nepažymėtos ženklinimais, todėl pirkėjams atskirti tampa sunku. Tokiais, atvejais, jei nėra žymėjimo, reikia informacijos klausti pas pardavėją. Nors patyrę vairuotojai gali ir patys be pagalbos atskirti skirtumus tarp šių padangų mišinių, ir nustatyti, kurios yra minkštesnio mišinio, o kurios kietesnio. Dygliuotos padangos tinkamos tiems vairuotojams, kurie dažnai važiuoja itin sudėtingomis oro sąlygomis. Pavyzdžiui, jei gyvenate kaimo vietovėje, kurioje kelių niekas nevalo ir dažnai būna plikledis, tai tinkamiausios dygliuotos padangos. Tuo tarpu važiuojant gerai valomais keliais tokių tikrai nereikia ir turi būti perkamos įprastos ziemines padangos.

Ar verta pirkti naudotas padangas skirtas žiemai? Žinoma, jei nėra kitokių galimybių, tai galima važiuoti ir su naudotomis padangomis, tačiau rūpinantis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu, reikėtų pirkti tik naujas padangas. Niekas nežino, kaip buvo eksploatuojamos padangos, nes ne visi defektai yra išoriniai. Kartais pažeidimai yra viduje padangos ir tai gali įtakoti prastesnį stabdymą. Juk visi nori važiuoti saugiau, todėl geriau reikia ieškoti naujų padangų. Dabar galima pigesnių, bet naujų padangų įsigyti internetu. Tai puikus būdas sutaupyti pinigų, tačiau nuo to nenukentės padangų kokybė ar jūsų saugumas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *