Būsto paskolos: nuo A iki Ž

parašė , 2022-08-27 22:13

Būsto paskolosPirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai galvojate apie būsto pirkimą ir jo finansavimą be didžiulių išlaidų, yra būsto paskolos gavimas. Norėdami gauti būsto paskolą savo svajonių namui įsigyti, bankui turite palikti užstatą kaip garantiją bankui (ar kitai finansų įstaigai), kuris suteikia jums finansavimą. Pagrindinė bankų priimama užstato forma yra tas pats būstas, kurio pirkimą finansuojate būsto paskolos pagalba.

Tačiau prieš įsipareigodami bankui, kredito unijai ar kitai finansų įstaigai, būtina susipažinti bendromis būsto paskolos sąlygomis.

Įvadas

Hipoteka yra teisinis dokumentas, leidžiantis pasiskolinti pinigų tam tikram nekilnojamojo turto objektui įsigyti. Skolintojas yra atsakingas už tai, kad grąžintumėte tai, ką pasiskolinote, plius palūkanos. Mainais už tai, kad leis jums naudotis pinigais, skolintojas paprašys užstato tuo atveju, jei nesumokėsite įmokų. Tai vadinama įkeitimo teise, kuri reiškia, kad jis turi reikalavimo teisę į jūsų nekilnojamąjį turtą, kol skola bus grąžinta.

Pavyzdžiui, jei paimtumėte 100 000 eurų būsto paskolą su 2% palūkanų norma, 30 metų kas mėnesį mokėtumėte vidutiniškai po 200 eurų palūkanų (priklausomai nuo pasirinkto paskolos grąžinimo būdo – linijinio arba anuiteto). Po 30-ųjų metų būsite skolingi bankui pradinę 100 000 eurų sumą ir palūkanas.

Kas yra būsto paskola?

Būsto paskola yra teisinė sutartis tarp asmens, vadinamo paskolos gavėju, ir įmonės ar organizacijos, vadinamos kreditoriumi (dažniausiai banko arba kredito unijos). Paskolos gavėjas sutinka per tam tikrą laikotarpį grąžinti kreditoriui tam tikrą pinigų sumą.

Yra dvi pagrindinės hipotekos rūšys. Pirmoji yra įprastinė hipoteka, kai paskolos gavėjas kaip įkaitą naudoja savo turtą. Antroji hipotekos rūšis vadinama netradicine hipoteka. Šios rūšies hipotekai gauti paskolos gavėjas turi įkeisti ką nors kita – nekilnojamąjį turtą arba asmeninį turtą, pavyzdžiui, automobilį, laivą ar kompiuterį. Lietuvoje būsto paskolos beveik visada suteikiamos įprastinės hipotekos formoje, kai yra įkeičiamas būstas, kuris yra nuperkamas už paskolos pinigus. Grąžinęs paskolą, paskolos gavėjas įgyja visišką nuosavybės teisę į įkeistą užstatą.

Būsto paskolos rūšys

Šiuo metu yra keturių skirtingų rūšių būsto paskolos:

Fiksuotų palūkanų būsto paskolos

Šioms būsto paskoloms taikoma fiksuota palūkanų norma visą paskolos laikotarpį. Tačiau skolintojas gali koreguoti palūkanų normą, atsižvelgdamas į dabartines šalies ekonomines sąlygas ir būsto rinką.

Kintamųjų palūkanų būsto paskolos

Kaip matyti iš pavadinimo, tokioms būsto paskoloms yra taikomos kintamosios palūkanos, kurios kinta priklausomai nuo EURIBOR ir kitų paskolos sutartyje numatytų sąlygų. Tokias paskolas rekomenduojama imti tuomet, kai yra tikimasi, jog EURIBOR ateityje mažės arba nekils. Priešingu atveju, rekomenduojama imti būsto paskolą su fiksuotomis palūkanomis.

Bankai ir kredito unijos dažniausiai taiko labai panašias sąlygas ir skiriasi tik jų siūloma palūkanų norma. Tačiau kadangi tai yra didžiulis įsipareigojimas, visada rekomenduojama kuo įmanoma detaliau susipažinti su būsto paskolos sąlygomis, o esant reikalui pasikonsultuoti su ekspertais – hipobank.lt ir kitur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *