Būsto paskola

Būsto paskolos: nuo A iki Ž

parašė , 2022-08-27 22:13

Būsto paskolosPirmas dalykas, kuris ateina į galvą, kai galvojate apie būsto pirkimą ir jo finansavimą be didžiulių išlaidų, yra būsto paskolos gavimas. Norėdami gauti būsto paskolą savo svajonių namui įsigyti, bankui turite palikti užstatą kaip garantiją bankui (ar kitai finansų įstaigai), kuris suteikia jums finansavimą. Pagrindinė bankų priimama užstato forma yra tas pats būstas, kurio pirkimą finansuojate būsto paskolos pagalba.

Tačiau prieš įsipareigodami bankui, kredito unijai ar kitai finansų įstaigai, būtina susipažinti bendromis būsto paskolos sąlygomis.

Įvadas

Hipoteka yra teisinis dokumentas, leidžiantis pasiskolinti pinigų tam tikram nekilnojamojo turto objektui įsigyti. Skolintojas yra atsakingas už tai, kad grąžintumėte tai, ką pasiskolinote, plius palūkanos. Mainais už tai, kad leis jums naudotis pinigais, skolintojas paprašys užstato tuo atveju, jei nesumokėsite įmokų. Tai vadinama įkeitimo teise, kuri reiškia, kad jis turi reikalavimo teisę į jūsų nekilnojamąjį turtą, kol skola bus grąžinta.

Pavyzdžiui, jei paimtumėte 100 000 eurų būsto paskolą su 2% palūkanų norma, 30 metų kas mėnesį mokėtumėte vidutiniškai po 200 eurų palūkanų (priklausomai nuo pasirinkto paskolos grąžinimo būdo – linijinio arba anuiteto). Po 30-ųjų metų būsite skolingi bankui pradinę 100 000 eurų sumą ir palūkanas.

Kas yra būsto paskola?

Skaityti visą straipsnį “Būsto paskolos: nuo A iki Ž” »

Automobilio pirkimas: rinktis lizingą ar paskolą?

parašė , 2020-11-30 17:55

Paskolos refinansavimasAutomobilių paskolos tikrai labai aktyvios, nes turėti automobilį yra patogu, ypač kai yra šeima. Vaikus tenka nuvežti į darželius ar mokyklą, todėl be transporto priemonės tai atrodytų sunku, o kur dar apsipirkimas parduotuvėje, kelionės į darbą ir kiti reikalai. Viešasis transportas tikrai ne visiems tinkama alternatyva. Žinoma, visi nori įsigyti naujesnį automobilį, kad galėtų jaustis saugiau ir jo nereikėtų kas kelis mėnesius vis tvarkyti, kai išlenda kokie nors gedimai. Deja, tikrai ne visada pavyksta susitaupyti reikiamą sumą, kad automobilį pavyktų įsigyti iškart, todėl reikalinga tampa asmeninė paskola, kuri suteikia galimybę nusipirkti ką reikia tuo metu, o pinigus mokėti vėliau, kas mėnesį išskirsčius dalimis. Tačiau automobilį galima pirkti ir ne su paskola, o su lizingu, tačiau tai ne visada geriausias pasirinkimas, nes abu variantai turi puikių privalumų ir minusų.

Keli apmąstymai tikrai gali padėti apsispręsti ko jums reikia – lizingo ar automobilių paskolos. Pirmasis dalykas, kuris gali padėti apsispręsti yra sumos dydis. Tiksliai žinant kiek kainuos automobilis arba jau jį išsirinkus, galima atrasti tinkamiausią sprendimą. Verta žinoti, jog vidutinis automobilių paskolos dydis kurį laiką buvo kiek mažiau nei keturi tūkstančiai eurų. Su lizingu yra kiek kitaip, nes norint mokėti lizingu, reikia pasiekti tam tikrą automobilio kainos ribą, pavyzdžiui – 5000 eurų. Taigi, suma puikiai padiktuoja koks sprendimas galėtų būti palankesnis.

Skaityti visą straipsnį “Automobilio pirkimas: rinktis lizingą ar paskolą?” »