Gėlės ir dailė

parašė , 2019-03-15 19:12

Kai atkeliauja kokia nors proga geles i namus Siauliai ar kitas miestas tiesiog sužydi naujomis spalvomis. Smagu gauti gėlių, nes gėlės yra grožis. Senoviška romantinė meno prigimtis ir buvo fiksuoti ir vaizduoti grožį. Tad dailėje apstu pavyzdžių, kuomet būdavo piešiamos gėlės.

Natiurmortai su gėlėmis – dailės klasika

Gėlės į namusIš tiesų, geliu pristatymas i namus Panevezyje yra gražus gestas, norint pasveikinti vieną ar kitą žmogų. Tačiau natiurmortas – tai bandymas išsaugoti tą grožį ilgiau. Gautas gėles mes galime išlaikyti kuo ilgiau nenuvytusias, tačiau galiausiai jos nuvys. O paveiksle užkonservuotas grožis lieka ilgam. Nors dailės istorija galėtų atskleisti daug skirtingų etapų, kada, kur ir kaip būdavo piešiama, kokios vyravo piešimo tradicijos, tendencijos, srovės, metodikos, gėlės visuomet atsidurdavo piešiniuose. Aukso amžius – romantizmas ir natūralizmas – kuomet gėlės piešiamos būdavo kaip pagrindinis piešimo objektas. Tai būdavo tiesiog natiurmortai. Iš pradžių šviesoje stovinčios nuostabios ryškiaspalvės gėlės. Vėliau jau kitokios – pusiau paskendusios tamsoje kaip Carvaggio paveiksluose, su mirties ženklais, nuvytusios, irstančios, su vabalais. Jeigu netapdavo pagrindiniais piešinio objektais, tuomet gėlės tiesiog būdavo piešiamos kaip simboliai. Karaliai parsinešdavo gėles, jiems jos būdavo dovanojamos, jos piešiamos ir metų laikui parodyti, ir pergalei, ir šventei. Itin įdomi yra dvidešimtojo amžiaus srovė „art – deco“, kurios metu į madą grįžo piešimas gamtos, augalų, gėlių. Iki tol kurį laiką vyravo abstrakčios formos ir futuristiniai piešiniai, įkvėpti mechanizacijos, industrijos. Tačiau ketvirtajame dešimtmetyje staiga gėlės imtos laikyti kaip pažangos, o ne atgyvenos dalyku. Juk gėlės ir gamta – tai mokslas. Ir staiga tapetai, drabužių audiniai ir paveikslai ir vėl prisipildė gėlių ir kitų augalų.

Dailininkai mėgėjai taip pat piešia gėles

Šiais laikais gėlės vis dar yra mielai ne tik dovanojamos, bet ir piešiamos. Mėgėjai dailininkai, neketinantys tapti eksperimentiniais menininkais, išlieka ištikimi klasikai. Jie piešia nuostabias gėles, į jiems tai patinka.

Technikos, kaip piešti gėles, yra įvairiausios. Ir būtent tai taip traukia piešėjus. Visi labai nori piešti naudodami tokius būdus, kuriais atsipalaiduoja. Piešimas yra ir kaip terapija. Gėlės yra spalvotos ir nepaklusnių formų, tad tai puiki galimybė piešti naudojant daug įvairių spalvų, ir tuo mėgaujantis. Piešiniai gali būti liejami akvarele, piešiami su guašu, pieštukais, flomasteriais, kreidelėmis ir daugybe kitų puikių priemonių. Gėlių piešimas labai išlaisvina fantaziją ir leidžia atsikvėpti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *