Kaip lengviau grąžinti paskolą?

parašė , 2017-03-11 15:05

Kad ir kokią paskolą turite, to pamiršti niekada negalite – žinote, jog finansinė atsakomybė lydės tol, kol paskola nebus grąžinta. Ar tai būtų paskola iš https://www.paskola23.lt/, ar iš kito kreditoriaus. Kartais net esant ekstremalioms situacijoms žmonės bijo skolintis, nes nežino, ar gebės vėliau paskolą grąžinti. Tačiau, jeigu turite užtikrintas pajamas, gyvenate gana sėslų gyvenimo būdą, tereikės pakoreguoti keletą kasdienių įpročių ir paskolą galėsite grąžinti nesunkiai. Ką reikės daryti, kad paskolos grąžinimas būtų paprastesnis?

Papasakokite apie tai artimiesiems

PaskolosNors paskolos mūsų visuomenėje vis dar yra toks dalykas, apie kurį dažniausiai nesinori niekam pasakoti, tačiau jums vertėtų pasakyti apie tai artimiesiems. Jie yra jūsų palaikymas, o ne jūsų kritikai ar priešai. Bus kur kas lengviau grąžinti paskolą, jeigu šeima ir artimiausi draugai žinos, kad dabar esate šiokiame tokiame taupymo režime ir negalite šiuo metu leisti pinigų nebūtiniems dalykams, arba bent šiek tiek veržiate diržą. Galbūt tai paskatins ir visą šeimą planuoti išlaidas atsakingai: pirkti tai, kas tikrai reikalinga, mokėti už tai, kas tikrai būtina. Atsisakyti brangių pramogų, rinktis pigesnes ir kt. Gal ir jūsų draugai, kviesdami į prabangius vakarėlius, nereikalaus, kad mokėtumėte už sodybos nuomą ar pirktumėte brangias dovanas. Geriau leisti žmonėms žinoti tikrąją finansinę padėtį, negu vaidinti turtuolį ir dėl to tik sunkinti sau padėtį.

Veskite biudžeto suvestinę

Dažnai viską kontroliuoti padeda paprastas žingsnis – biudžeto dienoraštis. Jeigu niekada jo nesate bandę, tai bus naujiena, tačiau daug žmonių iš tiesų veda savo biudžeto dienoraščius, nes tai padeda užtikrinti nebūtinų išlaidų atsisakymą ir visišką savo pajamų bei išlaidų kontrolę. Dienoraštyje žymėkite visas pajamas, taip pat visas išalidas. Jas galite grupuoti į keletą skyrių, kurias galima žymėti skirtingomis spalvomis. Būtinas išlaidas žymėkite viena spalva, pramogas kita, vidutinio būtino išlaidas trečia ir t. t. Galiausiai matysite, kiek išlaidų iš tiesų buvo būtinos, o be kurių galėjote ir išgyventi. Tai leis lengviau planuoti, kieno sąskaita taupyti norint grąžinti paskolą.

Mažinkite nebūtinas išlaidas

Kaip jau suprantate, teks kažko atsisakyti, norint sutaupyti. Jūsų biudžeto dienoraštis kalbės pats už save. Galėsite netgi apytiksliai suskaičiuoti, kiek galima sutaupyti, atsisakius tam tikros išlaidų grupės. Nors visiškai atsisakyti viso laisvalaikio ar pramogų nepatariama, juk žmogui reikia atsipalaiduoti. Verčiau tas išlaidas mažinkite, turėkite tam tikrą limitą, kiek norite išleisti. Nepamirškite, kad jūs taupysite pinigus, bet ne laiką. Laisvi savaitgaliai, kuriuos anksčiau praleisdavote pramogų centruose su šeima vis dar lieka laisvi. Ir toliau leiskite laiką, tik neleiskite pinigų. Galbūt norėsite išeiti nemokamai pasivaikščioti į miestą, o gal autobusu nuvažiuosite aplankyti miško, apylinkių. Taigi, mažinkite išlaidas, tačiau kūrybingais naujais būdais vis tiek išlaikykite gyvenimo kokybę.

Gaukite daugiau pajamų

Galiausiai pasvarstykite, ar yra būdų padidinti pajamas, o jų visada būna. Gal galite dirbti bent keliomis valandomis daugiau, o gal galite susirasti papildomą darbą? O gal metas išvis keisti karjerą arba paprašyti viršininko paaukštinimo, didesnio atlyginimo? Gal prisidėti daugiau finansiškai prie šeimos išlaikymo gali ir kiti šeimos nariai, jeigu turite bendrą biudžetą? Kartais verta ir pratuštinti spintas – įvairūs turimi daiktai gali būti vertingi, ir juos pardavus galima gauti reikiamą pinigų sumą.

Neišsileiskite iki paskutinio cento

Kartais gali atrodyti, kad vertėtų visus pinigus sumokėti paskolai „į priekį“. Tačiau finansų specialistai pataria, visų pirma, siekti savo saugumo ir neišsileisti iki paskutinio skatiko. Jeigu jums vėl prireiks pinigų daugiau, negu paprastai reikia, ką tada darysite? Paskolą jau ėmėte, tad nebūtinai jums bus suteikta antra – visada yra nagrinėjama asmens kreditingumo istorija. Tad jums reikėtų į visa tai pažvelgti labai praktiškai. Pinigų visada gali pritrūkti būtinoms išlaidoms. Tad taupydami paskolos grąžinimui jūs taip pat turėtumėte taupyti ir savo nedideliam atsarginiam biudžetui, kitaip tariant, finansinei pagalvei. Tik jūs patys galėsite sau pagelbėti, jeigu staiga prireiks pinigų kažkam. Tad planuodami savo biudžetą, planuokite ne tik papildomas pajamas įmokoms už paskolą, bet ir kažkokias kaupiamąsias lėšas, kurios galėtų visą laiką būti jūsų atsarga. Į stiklainį šiais laikais dėti pinigus nesaugu, tad geriau atsidarykite antrą banko sąskaitą arba laikykite pinigus toje pačioje.

Laikykitės šių žingsnių ir pasieksite vidinę ramybę – paskola ištirps kaip sniegas pavasarį, o jūsų nekamuos nerimas, nes žinosite, kad viską darote gerai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *