Kas labiau apsimoka elektromobiliai ar automobiliai?

parašė , 2022-02-01 18:55

Kokias transporto priemones labiau apsimoka įsigyti finansiškai – elektromobilius ar automobilius? Šį klausimą tikriausiai nagrinėja visi, galvojantys apie automobilio keitimą. Iš pirmo žvilgsnio gąsdinanti savo dydžiu elektromobilių kaina ‚sufleruoja“, kad galbūt jie turėtų palaukti savo eilės bent keletą metų. Tačiau, finansų ekspertai ragina suskaičiuoti visas išlaidas. Nors elektromobiliai dažniausiai brangesni, tačiau jų eksploatacija pigesnė. Taigi, įdomu, per kiek metų jie atsiperka?

Išlaidos, susijusios su elektromobiliais

Elektra varomų transporto priemonių kaštų visumą sudaro ne tik jų kaina, bet ir valstybės kompensacija, jų eksploatavimas, įkrovimo stotelės įrengimas. Deja, bet daugiabučių gyventojai šiuo metu susiduria su pagrindine problema – elektromobilio nėra kur įkrauti. Greitojo įkrovimo stotelėse ne visada būna laisvų vietų, o ir elektros kaina ten žymiai didesnė nei namų sąlygomis. Todėl skaičiuosime, kad elektra varoma transporto priemonė įkrauna prie nuosavo namo įrengtoje stotelėje. Pagrindinės išlaidos:

  • elektromobilio pirkimas;

  • įkrovimo stotelės įrengimas;

  • eksploatavimo išlaidos;

  • draudimas;

  • remonto darbai.

Tos pačios išlaidos, išskyrus stotelės įrengimą galioja ir automobiliams.

Elektromobiliai vis dar šiek tiek brangesni nei vidaus degimo variklius turinčios transporto priemonės, tačiau valstybė teikia kompensacijas. Imkime pavyzdžiui, elektra varomą „Mazda MX-30“, kurį galima nusipirkti su nuolaida už 35 000 eurų. Valstybės kompensacija naujam elektromobiliui – 5000 eurų. Tačiau salonas „INCHCAPE“ siūlo įsigyti šį automobilį su valstybės parama už 26 200 eurų.

Naujo, panašaus modelio automobilio „Mazda CX-30“ kaina su specialiu pasiūlymu 30 000 eurų. Taigi, pasirodo, kad nauji elektromobiliai su kompensacija gali būti net gi šiek tiek pigesni, tereikia palaukti tinkamo pasiūlymo.

Įkrovimo stotelės įrengimo kaina šalia nuosavo namo kainuos apie 600 eurų. Namų sąlygomis, naktiniu režimu 1 kWh elektros kainuos 0,124 euro. „Mazda MX-30“ akumuliatoriaus talpa 35,5 kWh. 100 km atstumą įveikti reikės apie 15 kWh elektros, tai atsieis 1,86 euro. Tuo tarpu įprastu benzinu varomu automobiliu 100 km įveikti reikės apie 6 l benzino, kurio kaina 1,45 euro. Taigi, toks atstumas atsieis 8,70 eurus.

Taigi, kai kurie elektromobiliai kainuoja panašiai kaip ir kiti, jų eksploatacijos kaštai žymiai mažesni, daugiau kainuos tik nuosavos įkrovimo stotelės įrengimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *