Mažiau taršūs naudoti automobiliai

parašė , 2022-03-30 23:23

Valstybė skatina, kad mūsų gatvėmis važiuojantys naudoti automobiliai būtų mažiau taršūs. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skyrė 1 mln. eurų kompensacijoms, įsigyjantiems mažiau taršią transporto priemonę. Gyventojas gali gauti 2000 eurų paramą, jei seną automobilį pakeičia mažiau taršiu, t.y. tokiu, kurio išmetamas anglies dioksido kiekis neviršija 130 g kilometrui.

Sąlygos, norintiems gauti kompensaciją

Gyventojai, norintys pasinaudoti parama mažiau taršiems naudotiems automobiliams turi:

  • prašymus pateikti iki rugsėjo 1 dienos, arba iki tol, kol pakaks lėšų;

  • prašymą pateikti per APVA informacinę sistemą APVIS;

  • sunaikinti seną automobilį, kurio savininku buvo ne trumpiau nei 12 mėnesių;

  • gauti senos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą ir išregistruoti ją iš Kelių transporto priemonių registro;

  • įsigyti mažiau taršų naudotą automobilį ir jį įregistruoti;

  • paramą gali gauti tik nepasiturintys gyventojai.

Kokie nauji ir naudoti automobiliai yra dažniausiai registruojami?

Norintiems pasikeisti transporto priemonę į naujesnę iškyla klausimas, kokį prekės ženklą ir modelį pasirinkti. 2022 metų sausio mėnesio duomenimis gyventojai dažniausiai rinkosi iš lengvųjų automobilių „Volkswagen“, BMW ir „Audi“. Buvo užregistruoti 1539 „Volkswagen“ modeliai, tarp kurių populiariausias – „Volkswagen Golf“ (363 vnt.). BMW transporto priemonių buvo užregistruota 1159, populiariausia tapo 3 serijos ir 5 serijos BMW. „Audi“ buvo įregistruota 794 nauji ir naudoti automobiliai.

Sausio mėnesį daugiausiai buvo įregistruota dyzeliu varomų transporto priemonių – 67,9 procento.

Naudotų automobilių keitimo privalumai

Per sausio mėnesį įvyko 13387 automobilių keitimo operacijų tarp privačių asmenų ir 560 lengvųjų komercinių automobilių keitimų.

Keičiant senesnę transporto priemonę į naujesnę galima pasinaudoti salonų siūloma paslauga. Naudoti automobiliai nuperkami pačiame salone, o už juos gautos lėšos tampa pradiniu įnašu naujai ar naujesnei transporto priemonei. Be to, salonuose galima išsimokėti lizingu ir dažnai pateikiamos patrauklios išsimokėjimo sąlygos pirkėjui. Taip žmogus sutaupo nemažai laiko ir pastangų, jam nereikia kelis mėnesius pardavinėti savo seno automobilio. Tuo labiau, kad salone įsigytos transporto priemonės būna techniškai tvarkingos, o dažu atveju su garantiniu laikotarpiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *