Kodėl gėlės – puiki dovana

parašė , 2018-12-12 21:45

Gėlės KlaipėdojeNiekada neprašausite, jeigu norint pasveikinti geles i namus Klaipeda atneš pasiuntinys, ar patys įteiksite šventės metu. Gėles geriausia dovanoti tuomet, kai niekas to nesitiki. Tačiau taip pat jas gera dovanoti ir tada, kai reikia kažką dovanoti, ir nežinai ką. Tai tiesiog puikus išsigelbėjimas.

Dovana, kurią vėliau išmes

Jeigu dovanosite puokštę ramunių, ji pamerkta išgyvens kelias dienas ar dieną. Jeigu dovanosite miegancios rozes dėžutę stiklinę, išmesti ją reikės po pusės metų ar net po kelerių metų. Tačiau visais atvejais gėlės bus laikinos dovanos. Tokios dovanos, kurias vienu metu gali turėti, o kitu metu jos pradingsta. Kai kurie žmonės galvoja skeptiškai: kam dovanoti tai, ką vėliau išmes? Argi ne gaila pinigų? Gaila tik mąstant trumparegiškai. Aišku, kad gėlė neatstoja praktiško daikto, kurio reikia buityje, kaip ir praktiškas 100 metų tarnaujantis daiktas neatstoja trumpalaikės gėlės. Tačiau tai skirtingi dalykai, turintys ir skirtingas reikšmes. Dovana turi savo prasmę – ne duoti daiktą, kuris praverstų buityje, o pareikšti draugiškumą, pagarbą ar kitus šiltus jausmus. Taigi, visiškai normalu, kad ji turi visai kitokį poveikį. Ir nereikia iš gėlės tikėtis, kad ji bus amžina ir dar kažkaip naudinga.

Dovana, kuri yra simbolis

Tai kas yra dovana? Ir kas yra gėlė? Dovana – tai ženklas, kad kažką pagerbiate, parodote dėmesį, norite pamaloninti. Kai kas dovanoja saldumynus arba kvepalus, nes tai dalykai, kurie iškart suteikia fizinį pasitenkinimą: malonų kvapą, gerą skonį. Gėlės irgi yra tos kategorijos dovana, nes į jas pažvelgus iškart išgyvename tam tikrą susižavėjimą, grožio pojūtį. Dėl to jos yra tarsi simbolis. Be to, ir turintis labai ilgą savo istoriją. Gėlės reiškia, kad yra parodytas dėmesys, išreikšta pagarba. Žmogui suteikiama tai, kas gamtoje gražiausia.

Dovanoti daiktus darosi visai nesubtilu

Ir jeigu vis dar norite ginčytis ir sakyti, kad galima geriau dovanoti tai, kas nebūtų taip laikina, tai galvokite per naują. Šiais laikais visi, kas turi bent šiek tiek pinigų ir galimybę nukakti iki artimiausio prekybos centro, gyvena tiesiog nuolatiniame pertekliuje. Daiktų mes visi turime ir mums jų nereikia. Tiesa sakant, jų net nebėra kur dėti. Tenka talpinti kažkur, ieškoti didesnių butų. Gauti dovanų kažkokius daiktus, kurių jums nereikia (nes prieš tai patys nenusipirkote) gali tapti naujųjų laikų įžeidimu. Daug geriau – gražios, malonios ir labai laikinos gėlės. Gal ir Kalėdoms iš tiesų užtektų tiesiog gėlių?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *