Kompetencijų vertinimas, kuomet jo gali prireikti?

parašė , 2021-09-19 22:52

KompetencijosKiekviena įmonė, kuri dirba su kolektyvu stengiasi, kad visuomet būtų randama bendra kalba ir, kad laikui atėjus būtų galima priimti sprendimus, kurie būtų naudingi ne tik pačiai įmonei, tačiau ir visam kolektyvui. Tad kuomet kalba pasisuka apie vadovus, ne visuomet gali pavykti išsirinkti tą kandidatą, kuris tikrai gali išpildyti visus jūsų reikalavimus. Tokiu atveju stengiamasi išvengti tokių nesusipratimų ir ieškoma būdų kaip būtų galima nuspręsti žmogus tinkamas darbui ar ne dar prieš paskiriant jį į šią poziciją. Įmonės vadovai gali patys vykdyti pokalbį, užduoti įvairius klausimus tam, kad pamatytu ar tas asmuo yra tinkamas. Tačiau dažnai galima matyti, kad tokios atrankos ne visuomet pasiteisina. Tad kokių priemonių gali imtis vadovas, kad priimtas asmuo ne tik puikiai dirbtų jo paskirtoje pozicijoje, tačiau ir būtų puikus motyvatorius kitiems darbuotojams. Kompetencijų vertinimas yra puikus pasirinkimas kuomet kalba pasisuka būtent apie pačio darbuotojo vertinimą. Tai puiki galimybė kiekvienai įmonei išbandyti savo darbuotojus ir pamatyti kaip jie yra orientuoti į darbo rezultatus ir kokie yra jų siekiai kuomet kalba pasisuka į galutinius rezultatus susijusius su darbu. Atlikus šį vertinimą galima skirti ir tam tikras rekomendacijas, kuriomis vadovaujantis galima pagerinti pačios įmonės darbo kokybę. Tad tai puiki išeitis, kuomet norima gerinti ne tik vieno asmens, tačiau viso kolektyvo darbą.

Kompetencijų vertinimas, kokia nauda?

Taigi kaip ir minėta gali būti, kad kiekviena įmonė turėtų atlikti tokius vertinimus, kad būtų galima pasiekti patį geriausią rezultatą pačios įmonės. Taigi kokia tikslinga šio vertinimo nauda. Kiekvienas vadovas gali matyti savo nuomonę apie įmonę ir tuo pačiu jam pateikiama vertinimo nuomonė, tad tokiu būdu gali būti pasiektas rezultatas, kad pats vadovas geriau žiūrės į savo darbą. Tokio vertinimo metu gali būti kaupiamas būsimų vadovų rezervas, nes jo metu galima pamatyti kas yra į ką orientuotas. Dar vienas svarbus dalykas kokią nauda yra atnešama, kad didėja pačių vadovų motyvacija dirbti ir pasiekti daug geresnius rezultatus nei jie buvo prieš tai. Laikui bėgant galima matyti, ar pačių vadovų motyvacija tam tikrais klausimais auga ar vis dėl to mažėja. Tad visoms įmonėms rekomenduojama pasirinkti tokį vertinimo būdą.

Kompetencijų vertinimas, kas juos atlieka?

Jei įmonė nusprendžia, kad jai reikalinga atlikti būtent šiuos vertinimus, svarbu žinoti ir tai kur yra tikslinga juos atlikti. Yra tikrai nemažai įmonių, kurios užsiima būtent kompetencijų vertinimas, tad tikrai kiekviena įmonė ras pas ką kreiptis dėl šios galimybės išmėginti savo darbuotojus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *