Paskola ilgam laikui: ar verta įsipareigoti?

parašė , 2013-09-24 10:27

Ilgalaikė paskola gali būti imama net daugiau nei 40-čiai metų. Paskola dažniausiai reikalinga pirkti būstą, sodybą, pradėti ar modernizuoti verslą. Pasiimti ilgalaikę paskolą – tikrai ne kasdienis sprendimas, todėl prieš ją pasiimant turi būti pasveriami visi pliusai bei minusai, ir realiai įvertinamos galimybės ją grąžinti.

paskolaNorint pasiimti ilgalaikę paskolą būstui, pirmiausia kreipiamasi į banką, kuriame darbuotojai įvertina galimybes paskolą grąžinti. Net jei dabar gaunate stabilias pajamas, negalite būti tikri, kad taip bus nuolatos, todėl derėtų vengti skolintis milžiniškų sumų. Norint pasiimti paskolą būstui, reikalingas ir pradinis įnašas, kuris gali svyruoti nuo 15 iki 30 procentų būsto vertės.  Paskolos, kurios imamos verslo pradžiai – itin rizikinga. Galite sukurti tobulą verslo planą, tačiau jokių garantijų, kad verslas bus sėkmingas, negalite turėti. Žinoma, bankai neskuba duoti paskolų kiekvienam prašančiam, tai – gana ilgas ir sudėtingas procesas. Jei vienas bankas Jums nedavė paskolos, nusiminti neverta, – drąsiai kulniuokite į kitą banką, galbūt jame pasiseks labiau. Kiekviename banke skiriasi ilgalaikių paskolų sąlygos ir palūkanos, todėl būtinai išanalizuokite, ką siūlo kiekvienas bankas. Geriau žinoti daugiau – išvengsite nesusipratimų ateityje. Didžiausias pavojus imant ilgalaikę paskolą – liga ar bedarbystė, dėl ko prarandamos pagrindinės pajamos. Žinoma, tokių dalykų niekas numatyti negali, todėl skolintis derėtų tik viską apsvarsčius ir visiškai apsisprendus. Jei pasiėmus paskolą jausite, kad kažkurį mėnesį nesugebėsite sumokėti įmokos, nedelsdami informuokite banką, taip išvengsite galimų nemalonumų.

Jei ryžtingai apsisprendėte imti ilgalaikę paskolą, turite žinoti, kad kuo ilgesnis paskolos laikotarpis, tuo didesnės palūkanos. Išanalizuokite, kokiame banke geriausia imti paskolą: išsiklausinėkite visus draugus ir pažįstamus, kurie turi pasiėmę ilgalaikę paskolą – subjektyvi nuomonė šiuo atveju gali būti pati vertingiausia, pasiskaitykite atsiliepimus internete – turėsite susidarę bendrą vaizdą.

Taigi, ilgalaikė paskola nėra vienos dienos sprendimas. Vis dėlto, dauguma žmonių gyvena ne vien šia diena, o planuodami į ateitį. Juk nuomojantis būstą, pinigai mokami už nieką: tiesiog už tą laikotarpį, kuomet ten gyvenama, tačiau bet kada nuomininkai gali būti išprašyti. Nuosavas būstas – visai kas kita, o mėnesinė įmoka dažnai būna net mažesnė nei nuomojantis. Kitas dalykas – retas kuris pradėjo savo verslą savo lėšomis, tad ilgalaikė paskola gali būti vienintelis sprendimas įgyvendinti svajones.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *