Kojinės: svarbiausia kokybė!

parašė , 2013-09-23 09:38

Atšalus orams basutes ir atvirus batelius tenka pasidėti į šalį, ir pasiieškoti šiltesnės avalynės. Taip pat reikėtų pagalvoti ir, atrodytų, visiškai nereikšmingą detalę – kojines. Kojinės mūvimos nuo neatmenamų laikų, tačiau, vis dėlto, pirmiau atsirado batai. Mūsų protėviai padarė išradimą: norėdami, kad kojos batuose nesušaltų, apsivyniodavo  pėdas gyvulių oda.  Šiandien kojinės atlieka dvejopą funkciją: pasaugo nuo šalčio ir prakaitavimo. Vis dėlto, jas paprastai mūvime visą dieną, todėl svarbu užtikrinti, kad kojinės būtų tikrai kokybiškos, ir kojos neprakaituotų, priešingų atveju, teks kentėti diskomfortą ir jaudintis, ar… kojos neskleidžia nemalonaus kvapo.

kojinėsParduotuvėse galima rasti tikrai platų kojinių asortimentą – tiek plonų, tiek storų kojinių, kurias pasirenkate pagal savo poreikį. Taip pat gana populiaru  megztos kojinės, kurios namuose gali būti mūvimos ir kaip šlepetės – jų padas yra pakietintas specialiai tam, kad taip greitai nenusidėvėtų. Taigi, iš plataus asortimento gana sudėtinga išsirinkti tinkamiausią prekę, tačiau būtų daug paprasčiau, jei vadovautumėtės šiais patarimais:

Geriausia rinktis kojines, kurios pagamintos iš medvilnės ar iš plonos vilnos – kojos mažiau prakaituos ir tikrai… tilps į batus. Be to, šimtaprocentinės medvilnės ar vilnonės kojinės tarnaus ilgiau.

Reikėtų žinoti ir tai, kad lengviausia prižiūrėti šimtaprocentinės medvilnės kojines – jas paprasčiau skalbti.

Plonos medvilnės kojinės išsiskiria tuo, kad jos šiek tiek blizga, taigi, jas geriausia rinktis šiltuoju metų laiku.

Renkantis dydį patartina pasirinkti tokias kojines, kurios yra vienu  ar pusantro dydžio didesnės nei jūsų avalynės dydis. taip apsidrausite, kad kojinių gali nepavykti apsimauti.

Kojinės iš kelių medžiagų paprastai būna pigesnės, tačiau jos tikrai nepasižymi ilgaamžiškumu. Be to, mūvint kojines, kurių sudėtyje yra sintetikos, pėdos prakaituoja labiau nei mūvint medvilnines ar vilnones kojines.

Teigiama, kad kai kurių subkultūrų atstovai, vilnones kojines mūvi ir vasarą, nes taip kerziniuose batuose mažiau prakaituoja kojos.

Kojinės gali būti ne tik funkcionali aprangos detalė, bet ir stiliaus dalis: šiandien siūloma tikra gausybė kojinių, margintų įvairiausiais raštais bei piešiniais. Klaidinga manyti, kad tokias kojines mūvi tik vaikai – tikrai tokias gali prisiderinti ir suaugusieji.

Taigi, renkantis tokią, atrodytų, visai nereikšmingą aprangos detalę, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į kokybę, o tik vėliau į savo asmeninį skonį. Pėdoms skiriame tikrai per mažai dėmesio, todėl reikėtų pasirūpinti, kad bent kojinės, kurias mūvime kasdien, būtų kokybiškos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *