Nori pasiskolinti pigiau? Domėkis plačiau!

parašė , 2020-10-19 19:01

Yra toks paradoksas: žmonės nori pasiskolinti pigiau ir nemokėti didesnių palūkanų, bet nesidomi galimybės tą padaryti. Tokios išvados prieina Respublika.lt žurnalistai, rengdami straipsnį apie lietuvių skolinimosi įpročius. Tai stebinti neturėtų, nes iš savo patirties taip pat galime pasakyti, kad lietuvių įpročiai skolinantis yra labai primityvūs ir tikrai neatspindi sofistikuotų vakarų valstybių žmonių įpročių. Vakarų valstybėse yra įprasta paskolas palyginti ir įvertinti pasiūlymus žvelgiant į juos iš skirtingų perspektyvų. Dažniausiai tas yra padaroma trečiųjų šalių pagalba, nes tose šalyse yra išvystyta paskolų palyginimo infrastruktūra. Lietuvoje tai dar tik žengia pirmus žingsnius ir infrastruktūra tikrai nėra tokia plati kaip galėtų būti.

RefinansavimasTodėl nenuostabu, kad tik dalis lietuvių žino ir pasinaudoja paskolų refinansavimu. Žinant, kad Lietuvoje yra tūkstančiai vėluojančių atlikti įmokas įmonėms, kurioms jie yra įsipareigoję, o dar daugiau žmonių yra ant ribos ir susiduria su kasmėnesiniais sunkumais vykdant savo įsipareigojimus, paskolų refinansavimas tikrai turėtų būti plačiau žinoma paslauga. Refinansuoti savo skolas turėtų praktiškai kiekvienas, kuris susiduria su bet kokiais sunkumais grąžinant skolas: dėl per didelių įmokų, per aukštų palūkanų, per trumpo grąžinimo laikotarpio ir t.t. Refinansavimas, kai jis iš tikrųjų gali būti pritaikomas, neturi jokių minusų.

Didžiausią naudą iš refinansavimo gauna žmonės, kurių turimų įsipareigojimų palūkanų norma viršija 20%. Sudarius refinansavimo sutartį su nauju kreditoriumi, palūkanų norma gali sumažėti bent keliais procentais, o dėl to, kad grąžinimo terminas yra ištęsiamas ilgesniam laikotarpiui pagal individualų susitarimą, paskolos gavėjo mokama suma kiekvieną mėnesį sumažėja drastiškai. Tai leidžia atsikvėpti paskolos gavėjui, nes finansinis spaudimas nebėra toks stiprus.

Bet kaip pastebėjo minėto internetinio portalo žurnalistai, lietuvių įpročiai vis dar yra netinkami. Tačiau tai keičiasi, ką galime matyti ir stebint augantį refinansavimo sutarčių skaičių. Negalime pasakyti neturėdami detalios statistikos, tačiau spėtume, kad tai yra susiję ne su didesnių skaičių lietuvių, kurie turi problemų grąžinant paskolą, bet su besikeičiančiais įpročiais kalbant apie paskolas ir kreditus. Paskolų refinansavimas tą atspindi geriausiai, nes norint juos pasinaudoti reikia apie paskolas žinoti šiek tiek daugiau nei apie greitus kreditus.

Bet žinią apie refinansavimą privalu skleisti kaip įmanoma plačiau, nes tai yra paslauga be minusų. Blogiausia, kas gali nutikti yra tai, kad refinansavimas nebus pasiūlytas, kas gali nutikti dėl įvairių priežasčių. O net jei bus norima jį suteikti, jūsų įsipareigojimai gali būti netinkami refinansavimui dėl per mažos palūkanų normos ar kitko. Nepaisant to, bent jau susipažinti su skolų refinansavimu turėtų kiekvienas, nes niekada negali žinoti kada tokios pagalbos skoloms padengti gali prireikti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *