Domenai – domenų gaudymas

parašė , 2012-12-01 10:58

Šiandien tinkle yra sukurta netoli 200’000 internetinių puslapių su lietuviškais ”pavadinimais” ir net beveik 1’000’000’000 užregistruotų puslapių visame pasaulyje. Tai sako, kad net kas šeštas žmogus pasaulyje turi po svetainę. Tiesa, šį kartą nagrinėsime ne svetaines, o tuos jų pavadinimus – aiškinsimės kas tai yra, ir kaip juos gauti. labai nagrinėsime 1, ypatingai nekasdienišką būdą gauti neįtikėtinai gerą svetainės vardą.

domenaiišsiaiškinome, kad puslapio vardas – tai domenas. Domenų dėka, tinklapius galime lankyti tokiais URL, kaip “www.manopuslapis.lt”, o ne lankyti tam tikrą svetainę įrašant IP adresus – t.y. visokias skaitmenų kombinacijas. Nesunku suvokti, kaip tai supaprastina mūsų gyvenimą – net jei kiekvieną dieną naršote tik 5-iuose saituose, atsiminti visų jų IP URL neabejotinai būtų kiek sunku.

Taigi, jei kursite tinklalapį, turite du variantus, kaip gauti tinklapio pavadinimą – domenai. Vienas, labai paprastas, ir jokių pastangų neprašantis būdas – tai domeno pirkimas iš šią paslaugą suteikiančių bendrovių. Tai yra labai elementarus veiksmas, kurio net neverta aiškinti.
Kur kas sudetingesnis yra domenų gaudymas karantine. Kaip paaiškinti kas yra domenai? Pakankamai paprastai. visi domenai turi savo galiojimo laiką. tęsiasi nei ilgai, nei trumpai – vienerius metus. Tada domeno savininkas gali rinktis – ar tęsti savo puslapį, ir tuo pačiu sumokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar projektą užbaigti ir suteikti galimybę kitam asmeniui naudotis Jūsų domenu.

Šičia ir prasideda linksmybės. Kai domeno galiojimo laikas baigiasi, jis yra padedamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas sunkumų gali jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas negali to daryti, jį pradėti naudoti turi galimybę bet kuris kitas žmogus. Bėda ta,, kad paprastai domenai karantine ilgam nelieka, nes prie vieno domeno karantine budi net keli norintys, taigi, kai kurios įmonės siūlo Jūsų ieškomo domeno gaudymo iš karantino paslaugą, kad Jūs taptumėte tuo, kuris išgaus tą domeną.

Kodėl domenų gaudymas yra gana paklausūs? Visų pirma dėl gerų pavadinimų. Taip pat domenai karantine turi gerą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti sunku prasimušti į pirmąsias vietas.

Taigi, jei esate išsirinkę užimtą domeną, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias įmones, ir turbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti lsc.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *