Žaislai vaikams ir rekomendacijos renkantis

parašė , 2014-08-19 23:59

Žaislai vaikams iki 1 metų

žaislai vaikamsIki vienerių metų kūdikiai tik laikui bėgant patys nuspręs kurie žaislai vaikams jiems tinka, o kurie ne. Kadangi pirmuosius mėnesius mažylių regėjimas dar tik formuojasi, todėl labiausiai dėmesį patrauks žaislai vaikams, kurie yra ganėtinai ryškūs, spalvoti ir kontrastingi. Kitas puikus pasirinkimas patiems mažiausiems, nuo vieno iki trijų mėnesių, yra nešiojami ir nedūžtantys, specialiai kūdikiams sutverti veidrodėliai, kuriuos galima tvirtinti prie lovelės, vežimėlio ar kitoje kūdikiui gerai matomoje vietoje. Taip pat pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais puikiausiai tinka įvairiausi barškučiai, kurie skleidžia garsus, bei kuriuos mažyliai gali pačiupti ir papurtyti.

Nuo keturių iki septynių mėnesių mažyliai jau gerai mato ir kur kas geriau koordinuoja judesius nei anksčiau, todėl mėgausis žiūrėdami į riedančius minkštus kamuoliukus ir stebėsis žiūrėdami į veidrodėlius. Tokio amžiaus mažyliams taip pat puikiausiai tinka ir patinka minkšti pliušiniai žaislai vaikams, kuriuos paspaudus skleidžiamu įvairiausi garsai, bei spalvotos ir ryškios vaikiškos knygelės su paveikslėliais ar skleidžiančios garsus.

Nuo aštuonių iki dvylikos mėnesių mažyliams patinka įvairių formų, spalvų ir dydžių žaislai vaikams ir vienas iš geriausių pasirinkimų yra kaladėlės bei specialiai pagamintos dėžutės, į kurias reikia įdėti atitinkančios spalvos ir dydžio formas. Mergaitėms puikiai tiks didelės lėlės ar marionetės. Taip pat šiai amžiaus grupei tinka stumdomi žaislai vaikams ir kai tik kūdikiai išmoksta išimti ir įdėti daiktus, jiems patinka žaisti su kibirėliais, juos pripildyti ir vėl iškrauti. Be jokios abejonės mažyliams patiks žaisti su kastuvais ir kibirėliais smėlio dėžėse.

Žaislai vaikams nuo 1 iki 3 metų

Nuo vienerių iki trijų metukų mažyliai jau gali daug geriau sugriebti ir valdyti daiktus, todėl ir žaislai vaikams šio amžiaus vaikams yra kur kas sudėtingesni. Jiems tikrai patiks kaladėlės ir įvairių formų rūšiuotuvai. Taip pat tinka dėlionės pradedantiesiems (dažnai pasitaiko medinių), sunkvežimiai, automobiliai, spalvotos kreidelės, specialiai mažiesiems tinkantys markeriai ir panašūs amžiaus grupę atitinkantys žaislai vaikams. Taip pat šiame amžiuje vystoma mažylių vaizduotė, todėl bus tinkami virtuvės įrankiai, telefonai, lėlės, meistravimo ir panašūs žaislai vaikams bus tinkamas pasirinkimas.

Žaislai vaikams nuo 3 iki 5 metų

Nuo trijų iki penkerių metų vaikams, kitaip dar vadinamo darželinio amžiaus vaikams patinka mėtyti bei spardyti kamuolius, todėl visų dydžių kamuoliai bus tinkami šiam amžiui. Apie trečius metus, priklausomai nuo kiekvieno vaiko individualiai, vaikai atpažįsta formas ir mėgsta piešti, todėl aprūpinkite juos tinkamu kiekiu popieriaus ir spalvotų pieštukų. Žinoma, jei nenorite naujai dekoruotų gyvenamųjų patalpų sienų, tuomet nepamirškite ir priežiūros. Karoliukai suverti ant virvutės puikiai tiks lavinant kontaktą ir koordinaciją tarp akių žvilgsnio ir rankų judesių. Nereikėtų pamiršti, kad šio amžiaus vaikai pradeda daugiau bendrauti su kitais kitais vaikais, todėl mokėjimas dalintis žaislais tampa labai svarbus. Žaidžiant su draugais visada linksmiau, vaikai gali vaidinti įvairius personažus, todėl lėlės su drabužiais ir aksesuarais bei mašinytės turėtų būti visada prieinami.

Rekomendacija nėra taisyklė

Tačiau nepamirškite, kad pateikti siūlymai yra tikrai rekomendacinio pobūdžio ir gali būti tik kaip variantas, kadangi kiekvienas vaikas yra individualus, kiekvienas turi savo skonį ir jei vienam patinka vieni žaislai vaikams, kitam gali visiškai nepatikti. Rinkdamiesi patiems mažiausiems tikriausiai trėsite spėti, o didesni jau pasakys patys kas jiems patinka, o kas nelabai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *