Kas brangiausiai perka mišką?

parašė , 2016-10-11 22:54

Lietuvoje pastaruoju metu itin dažnai aptarinėjama miškų kainos tema. Internetas ir spauda mirga nuo skelbimų, kad brangiai ar brangiausiai perka mišką. Daugeliui tai sukelia neigiamas emocijas, nes manoma, kad visus Lietuvos miškus iškirs ir medieną parduos. Žodžiu nuogąstavimai nėra iš piršto laužti. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai be leidimo iškertami didelio plotai, o mediena parduodama. Tačiau, kaip teigia specialistai dėl to nerimauti labai nereikėtų. Mišką dažniausiai perka sertifikuotos įmonės, kurios turi reikiamus dokumentus ir žino ką daro. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai miškas perkamas tik siekdami gauti kuo daugiau pelno ir naudos.

MiškasBet kuris žmogus, ieško norėdamas įsigyti mišką turėtų išsiaiškinti ką jam reiks su juo veikti, kaip prižiūrėti. Ir nuspręsti ar pasirengę laiko ir pinigų investicijoms į mišką. Jei perka mišką, kad gauti greitą pelną, tai reiks skaudžiai nusivilti. Reikia pabrėžti, kad miškas yra ilgalaikė investicija. O tvarkytis miške reikia pagal griežtus valstybės nustatytus nuostatus. Taigi toliau trumpai aptarsime kokie valstybės nuostatai neleidžia ramiai miško savininkams tvarkytis miške.

Taigi daugelis miško savininkų, dažnai bijo net nugriuvusį medį pašalinti, nes neva, kad negautų baudos. Siekdami, kad būtų daugiau aiškumo šioje srityje, šiame straipsnyje trumpai aptarsime kaip ir kada nenusižengiant įstatymams miško savininkai gali vykdyti kirtimus. Dėl nežinojimo, savininkai savo valdose iškerta vos kelis medžius, o vėliau sužino, kad dėl netinkamai vykdytų kirtimų jiems gresia nemenka atsakomybė ir dar paskiriamos baudos. Kad taip neatsitiktų reikia įsivertinti ar medžiai/krūmai ar kiti želdiniai auga miško, žemės ūkio ar kitos paskirties žemės valdoje. Taip pat labai svarbu išsiaiškinti ar želdiniai nėra priskirti saugotiniems. Nes saugotinų želdinių kirtimui galioja kitokie teisės aktai.

Leidimą išduoda jūsų savivaldybės administracijos įgaliotas specialistas. Taip pat atkreipkite dėmesį, jei turite bendrasavininkų. Labai svarbu, kad jie pritartų jūsų norui kirsti želdinius. Taip pat galėsite rinktis ar sumokėsite želdinio kurį kertate atkuriamą ja vertę ar pasodinsite naujus želdinius ir įsipareigosite jais pasirūpinti trejus metus.

Atkreipkite dėmesį, kad ir saugotini medžiai gali būti šalinami, pavyzdžiui jei yra nudžiūvę, išversti vėjo ir t.t. Taip pat pasitaiko, kad jie trukdo eismui, ar yra pažeisti kenkėjų. Itin svarbu pašalinti pažeistus kenkėjų medžius. Nes nuo vieno medžio gali užsikrėsti kiti.

Jei jūsų miško teritorijoje nėra saugotinų medžių, tuomet galite kreiptis į VMT teritorinius padalinus, nes juose išduodami leidimai miško kirtimui.

Prieš kertant mišką būtinai susipažinkite su miško kirtimų taisyklėmis. Taip pat vertėtų pasidomėti ir aplinkos ministro patvirtintais teisės aktais. Jei reikalinga daugiau informacijos, būtinai pasitarkite su savo teritorijos specialistais Kaip sakoma 9 kartus pamatuok, o 10- ą kirsk. Nes jei nesusipažinę su įstatymai ir teisės aktais imsitės kažkokių veiksmų, tuomet už pažeidimus gali būti išrašomos nemažos baudos. Todėl turite ne tik galvoti kas brangiausiai gali pirkti jūsų mišką, o ieškoti galimybių kuo geriau juo pasirūpinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *