Kodėl knygos nesensta?

parašė , 2020-02-20 23:26

Skaitymas yra užsiėmimas, kuriam reikėtų skirti bent vieną laisvą valandą per dieną. Dažnai galima išgirsti, kad knygos yra pasenusios, kad jos nuobodžios ir panašiai. Bet ne visi susimąsto apie knygų naudą, dėl kurios knygos niekada ir nepasens. Būtų galima išskirti tokią pagrindinę knygų naudą:

  1. Psichinis stimuliavimas ir smegenų mankšta. Knygų skaitymas yra labai įdomus užsiėmimas, kuris turi labai daug naudos žmogaus psichinei sveikatai. Žmogus, kuris sutelkia dėmesį į žodžius ir siužetą, jis stimuliuoja savo smegenis ir pažinimo funkcijas. Tokia smegenų stimuliacija gali padėti paaštrinti protą , ypač tą smegenų dalį, kuri atsakinga už koncentraciją ir kritinę analizę. Skaitant knygas smegenys aštrėja taip, lyg peilis aštrėtų nuo galąstuvo. Ilgainiui tai padidins dėmesio koncentraciją į svarbius dalykus.

  2. KnygosŽodynas ir žinių plėtimas. Skaitant įvairias knygas, galima sutikti nematytų bei negirdėtų žodžių. Tai skatina pasidomėti bei ieškoti to žodžio apibrėžimo. Žodžio paieška tiek fizinės, tiek elektroninės formos žodynuose, gali būti naudinga, suprantant šį naują žodį, kurio galbūt nežinojote. Šių žodžių atradimas knygos puslapiuose padeda jūsų smegenims atsiminti tą naują žodį. Pasvarstykite, kiek jūsų žodynas patobulėjo nuo tada, kai pirmą kartą išmokote skaityti. Oregono universiteto tyrimais buvo įrodyta, kad skiriant šiek tiek laiko skaitymui, žmogaus jau turimas žodynas gali prisipildyti labai daug naujų žodžių bei frazių, kurie bus naudojami kiekvieną dieną kasdienėje veikloje.

  3. Sumažėjęs stresas ir įtampa. Dauguma žmonių knygos skaitymą suvokia kaip smagią pramogą, bet tikrai ne visi žino, kad šis naudingas įprotis gali sumažinti žmogaus patiriamą streso ir įtampos lygį. Kiekvieną dieną prieš einant miegoti paskaitykite bent pusvalandį ir net nepastebėsite, kaip išvengsite negerų minčių. Skamba per gerai, kad tai būtų tiesa? Pamėginkite!

  4. Padeda sergant depresija ir distimija. Skaitymas, ypač savipagalbos knygos, gali padėti išvengti depresinių reiškinių. Taip pačiai kaip ir mažina streso lygį, skaitymas taip pat stimuliuoja tą smegenų dalį, kuri atsakinga dėl depresinių pasireiškimų. Knygos šias ligas išvengti arba bent jau sumažinti gali padėti dviems būdais. Visų pirma, knygose galima surasti nemažai informacijos apie šias ligas. Rasta ir sukaupta informacija gali atsakyti į daugelį iškilusių klausimų ir taip padėti elgtis tam tikrose situacijose. Visų antra, knygos ramina ir padeda atitolinti blogas.

  5. Knygos gerina atmintį ir padeda susikaupti. Jos žmogaus smegenis veikia, kaip kūną veiktų fiziniai pratimai. Skaitymas tarsi mankšta, kuri išplečia žmogaus atminties ir susitelkimo ribas. Knygas skaitantys žmonės yra labiau išprusę ir intelektualesni.

Būtent dėl šių penkių išskirtų priežasčių, knygos niekada nepasens ir jų niekas pilnai nepakeis. Kad tuo įsitikintumėte, pamilkite knygas ir patys tuo įsitikinkite!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *