Lipate laiptais – gyvenate sveikiau

parašė , 2018-10-28 13:51

Ąžuolo laiptaiNe vienas lietuvis gąsdina naują namą norinčius statyti kaimynus, kad nestatytų dviejų aukštų. Mat tada kainuos ir mediniai laiptai, ir, kas neva blogiausia – reikės jais laipioti! Esą geriausias dalykas būtų tiesiog pasistatyti vieno aukšto namą ir jame gyventi. Tada nereikėtų niekur niekada lipti. Tačiau toks požiūris yra labai keistas ir niekuo nepagrįstas. Mat laiptai turi be galo daug privalumų, kaip ir lipimas jais.

Pigiau statyti dviejų aukštų namą

Daug kas dejuoja, kad labai brangu pasidaryti laiptus, gražūs mediniai laiptai yra galbūt pigesni, nei kokie nors marmuriniai. Tačiau vis tiek jie kainą turi, jeigu su autentiškais turėklais ir kitomis dalimis. Ir visgi skaičiuojant namo sąmatą juk skaičiuojama ne tik laiptų kaina. Svarbu tuomet ir kiti dalykai dviejų aukštų name. Pavyzdžiui, jeigu bendras namo plotas 100 kvadratinių metrų, tai 1 aukšto name dvigubai daugiau kainuos pamatai ir stogas, negu 2 aukštų name, kur šios kainos per pusę bus mažesnės. Tad kokia dar kalba apie laiptus, jeigu yra kitų variantų, kaip namą turėti pigesnį?

Laiptai – gražu

Turbūt visi supranta, kad namas gražus ne tada, kai jame pakabinti keli gražesni paveikslai, o kai jame viskas suprojektuota ir atlikta harmoningai, simetriškai, bendroje dermėje. Savaime laiptai yra labai gražus dalykas, kuris atrodo tikrai gerai. Laiptuose yra ritmas, yra ir atsikartojimas geometrijos, yra tokie patys elementai, ir kilimo aukštyn trajektorija, kuri visada nuteikia pozityviai. Dėl to laiptai namus puošia, ypač mediniai laiptai.

Lipti laiptais sveika

Taigi, be viso to, reikėtų pasakyti, kad šiais laikais, kai dirbame sėdėdami, į darbą keliaujame sėdėdami, ir ilsimės sėdėdami – laiptai namuose galbūt bus vienintelė galimybė dar šiek tiek pajudėti. Jeigu senatvėje sirgsite taip, kad nebegalėsite pajudėti, tai ne tik laiptai taps problema. Ir tada bet kuriuo atveju reikės spręsti gyvenimo ir priežiūros klausimus. Ir apskritai, beveik visi žmonės namą stato galvodami, kad gyvens ten amžinai, tačiau paskui dar ne kartą keičia gyvenamąją vietą. Todėl žiūrėti kelias dešimtis ar keliolika metų į namą, kaip į būsimą gyvenimo vietą, gal ir teisinga, bet nebūtinai reikėtų prisirišti prie tos minties. Tad jeigu namuose į viršų kelia ne automatizuota sistema, o puikūs mediniai laiptai – labai gerai. Galite kilti ir džiaugtis. Lipkite, nesikeikite – tai labai jums sveika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *