Paslaugos, aktualios dirbantiems su metalais

parašė , 2017-04-29 11:51

Moksleivių ekskursija, apsilankiusi įmonėje Politeca, tikriausiai sužinotų daug naujų ir įdomių dalykų apie tai, kaip reikia dirbti su metalu, kokius dalykus galima padaryti. Ką Politeca siūlo aktualaus tiems, kas dirba su metalais?

Lakštinio metalo apdirbimas

PolitecaLakštinis metalas yra naudojamas įvairiose situacijose. Jo gali reikėti ir gaminant buities prietaisus, ir automobilių pramonėje jo reikia, ir kitur. Jau nuo senų laikų žmonės gamina metalą, taip pat ir skaitant apie istoriją labai svarbia epocha išskiriamas geležies amžius. Laikas, kai žmonės išmoko pasigaminti geležį ir kitus metalus, kurie buvo svarbesni už akmenį, nes tvirtesni. Tad lakštinis metalas gali būti labai tvirta ir daug kur naudojama, karščiui atspari medžiaga. Politeca metalą gali sukarpyti taip, kaip reikia. Gali būti iškerpami tam tikri lakštai ar net specialios dalys. Taip pat yra atliekamas ir metalo lankstymas. Tai yra juodasis, nerūdijantis plienas, aliuminis – šios medžiagos lankstomos ir iš jų daromi įvairūs dalykai. Taip pat atliekamas ir metalo valcacimas, perforavimas.

Vamzdžių valcacimas

Išskirtiniai metalo gaminiai yra vamzdžiai, nes jų pilna visur, kur gyvena žmogus, tačiau mes jų beveik nematome. Jie pagaminami ir iš aliuminio, ir iš skirtingų plieno rūšių. Kartais juos reikia sulenkti tam tikrais kampais, pakeisti jų formą. Tą irgi gali padaryti tokia pramonė.

Pjovimas juostiniu pjūklu

Kartais juostiniu pjūklu vadinama bulgarkė (ar atvirkščiai). Tačiau šis įrankis daugeliu atvejų vienintelis gali kaip reikiant įkąsti metalą ir jį nupjauti, kur reikia, kaip reikia. Tarkime, pas jus namuose iš kažkur kyšo vamzdžio galas, ir jums jo nereikia. Nežinote net koks ten metalas. Tada gali būti pjaunama su juostiniu pjūklu, tačiau reikia ir atitinkamai paruošti aplinką, kad nekiltų gaisras. Pjovėjas turi mūvėti pirštines, dėvėti apsaugantį akis šalmą, o aplink reikia apdėstyti apsaugas nedegių medžiagų, kadangi pjaunant metalą visada kyla kibirkštys ir gali kilti gaisro pavojus net jau po to, kai vamzdžio galas nupjautas. Kitos metalo sujungimo ir nukirtimo galimybės yra pjovimas vandens srove, suvirinimas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *