Būtina informacija ant etiketės

parašė , 2015-10-08 22:17

Kiekvienoje šalyje produktų ženklinimas būna apribotas vartotojus ir gamintojus ginančių įstatymų. Skirtingas ženklinimas taip pat atsiranda ir ten, kur veikia kompanijos, pavyzdžiui, prekybos tinklai. Jie gali įvesti reikalavimą dėl kokių nors taip pat privalomų ženklinimo sistemų, ir tai neturėtų labai nustebinti. Tačiau visgi galima pabandyti ženklinimo reikalavimus suskirstyti į tam tikras kategorijas.

Kas?

Pirmas dalykas, kuris turi visada atsispindėti etiketėje, tai pats gaminys. Kas tai yra? Koks čia daiktas, pone, pas jus rankose? Ar tai sausainis, o gal medinis žaislas? Jeigu jau kažką pagaminote, tai produktų ženklinimas, visų pirma, turi paaiškinti, kokį daiktą jūs čia turite. Reikia nurodyti gaminio paskirtį, gaminio sudėtį. Visa tai yra dalykai, kurie leis vartotojui atsirinkti, ar čia daiktas, kurio jiems reikia, ar čia tas produktas, apie kurie jie jau mąsto ir dabar dėl jo išleis dalį savo atlyginimo.

Kur?

Produktai paženklinti reikalinga informacijaŽinoma, reikia paminėti, kur daiktas yra pagamintas. Paprastai net ir tarptautinis produktų ženklinimas visad reikalauja nurodyti, kur gaminys yra pagamintas, kur supakuotas, o gal ir kur užauginti kažkokie vaisiai ar kitos žaliavos. Vartotojui tai taip pat gali būti labai svarbi informacija, todėl nereikėtų vengti jos suteikti. Paprastai neužtenka vien tik nurodyti šalį, bet reikia ir įmonių pavadinimų, taip pat ir tikslių adresų. Tai bus reikalinga ne tik vartotojui, kuris gal norės nusipirkti, bet ir visokioms specialioms tarnyboms, kurios galbūt norės sužinoti kažką iš gamintojo, pasitarnauti ar, pagal savo turimus įgaliojimus, kažką patikrinti.

Kada?

Jeigu gaminys turi savo terminuotą vartojimo, naudojimo terminą, jį būtina nurodyti. Galima nurodyti, iki kada geriausia suvartoti gaminį, ir iki kada apskritai jį leistina naudoti. Pavyzdžiui, tokie daiktai kaip kėdės, stalai, kilimai, akivaizdu, kad neturės kažkokio terminuoto vartojimo laiko. Tačiau, jeigu tai yra koks nors maistas arba cheminis preparatas, jis savyje turi komponentų, kurių veiksmingumas pasibaigs, o vėliau gal net taps pavojingas ir kenksmingas. Taigi, būtinai reikia nurodyti šiuos dalykus.

Kiek?

Aišku, kad reikia nurodyti, kiek sveria daiktas, jeigu tai kažkoks maisto produktas. Taip pat dažnai yra reikalinga nurodyti ne tik produktą, bet ir tam tikrų sudedamųjų dalių svorį, kiekį. Pavyzdžiui, jeigu tai yra kavos ir pieno gėrimas, būtina parašyti, kokios yra proporcijos, kokie svoriai, kokios medžiagos kiek yra įdėta į tą sudėtį.

Joseph J Tramontana a Business Administrator New Jersey is a master in his field

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *