Ilgalaikis kreditas

parašė , 2012-07-25 15:49

Ilgalaikis kreditas – tai sutartis, kuria vieno asmens (įmonės) turtas (pinigai) perduodami kitam asmeniui ar įmonei. Sutariama, ar gavėjas turės grąžinti tiek, kiek pasiskolino, ar turės mokėti nustatytas palūkanas. Daugelis susipainioja, kai išgirsta žodžius „kreditas“ ir „paskola“ ir nebesupranta, kuo jie skirtingi. Kreditas – tai sutartinė prievolė, o paskola prilyginama sandoriui. Be to, paskolų būna įvairių, pavyzdžiui, būsto, trumpalaikė, ilgalaikė. Šįkart – apie ilgalaikę (kas tai yra, ir, kaip populiaru sakyti, su kuo ji valgoma).

Iš pavadinimo aišku, jog ilgalaikis kreditas – tai pinigų paskolinimas ilgesniam laikotarpiui. Dažniausiai jos prašo tie, kuriems tam tikru metu reikia tam tikros pinigų sumos, o greitojo kredito nepakanka. Neretai tenka susidurti su ilgalaikiu kreditu besiruošiantiems pradėti nuosavą verslą, nors skolinamasi ir kitokiais atvejais.

Ilgalaikis kreditas prieinamas daugeliui

Ilgalaikis kreditasKą daryti norint gauti ilgalaikį kreditas? Pirmiausia – reikia informuoti, koks kredito tikslas. Tai lyg ir pirmasis etapas. Antrasis taip pat nesudėtingas. Paprasčiausiai turi būti grąžinti tie pinigai, kurie buvo pasiskolinti anksčiau, arba asmuo praeityje apsiėjo be nemalonumų su skolinimo įstaigomis. Jei nebuvo iš nieko skolintasi, šį punktą galimą praleisti. Asmeniui arba firmai, suteikiančiai ilgalaikį kreditą, svarbu, kad besiskolinantis žmogus parodytų dokumentus, informuojančius apie tai, kur dirbama. Tokiu būdu tampa aiškios mėnesinės pajamos ir apgalvojama, ar gavėjas pajėgs vykdyti įsipareigojimus. Galiausiai ateina galimybė parodyti savo derybinius sugebėjimus. Ne paslaptis, jog vienas žmogus sugeba išpešti daugiau naudos, o kitas – mažiau. Žinoma, po visų susitarimų ir derybų reikia atidžiai susipažinti su visomis sąlygomis. Tokiu būdu išvengiama nesusipratimų grėsmės. Pavyzdžiui, jeigu gerai neįsigilinama, yra tikimybė gauti nuobaudą už laiku negrąžintą sumą.
Ką daryti norint pasiskolinti pinigų, aišku, tačiau iš kur žinoti, iš kokios įstaigos skolintis? Pasirinkimai du – kompanija arba bankas. Pastarasis, ko gero, labiau priimtinas konservatyviems žmonėms. Taip yra todėl, kad ši įstaiga mena senesnę praeitį. Be to, jis asocijuojasi su saugumu bei užtikrintumu. Kai ką gąsdina kompanijos bankroto grėsmė, bet, nors ir labai retai, pasitaiko, kai bankrutuoja ir bankai. Apskritai šioje vietoje gali padėti įvairių žmonių atsiliepimai ir rekomendacijos.

Ilgalaikis kreditas – rimtas sprendimas, todėl prieš jį priimant būtų geriausia pasitarti su šios srities specialistu. Visgi tai puiki išeitis tada, kai trūksta nemažai pinigų, o jų būtinai reikia arba galvoje kirba koks nors tikslas. Ne paslaptis, jog didžiausia nauda pasiekiama tada, kai tas, kuris skolinasi, yra protingas ir atsakingas, o tas, skolinantis asmuo, išmano savo sritį ir yra užsitarnavęs gerą reputaciją. Taigi, ilgalaikis kreditas rekomenduojams tiems, kurie pinigus nori investuoti ir tikisi grąžos po ilgesnio laiko tarpo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *