Kaip išrinkti maistą augintiniui?

parašė , 2016-07-04 15:45

VeterinarijaKeturkojai bičiuliai teikia žmonėms tikrai daug džiaugsmo: jie apdovanoja šeimininkus begaline meile ir atsidavimu, tad svarbu pasirūpinti, kad už tai jiems tinkamai atsidėkosite. Namuose gyvenantys augintiniai negali pasirinkti maisto, kurį jam duoda šeimininkas, todėl svarbu įsitikinti, kad parinktas pašaras bus iš tiesų tinkamas. Neretais atvejais yra atsižvelgiama į tai, koks yra augintinių maisto gamintojas, ir vienas populiariausių pasirinkimų – tai JOSERA sausas pašaras, skirtas katėms iš šunims. Šis gamintojas gali pasiūlyti iš tiesų gausų ėdalo pasirinkimą, tad visada bus galima nuspręsti, koks maistas augintiniui gali būti pats tinkamiausias. Žinoma, taip pat galima rinktis ir kitų gamintojų pašarą – kiekvienu atveju tikrai bus galima nuspręsti, koks maistas augintiniui galėtų labiausiai tikti.

Neretais atvejais yra ieškoma atsiliepimų apie įvairius augintinių pašarus, ir įvairios rekomendacijos neretai gali padėti paprasčiau pasirinkti, koks ėdalas gali būti pačiu palankiausiu. Iš gausybės siūlomų pašarų tikrai galėsite išrinkti tokį, kuris jūsų augintiniui tikrai tiks ir patiks. Visada yra svarbu atsižvelgti, koks yra ėdalo kokybės tipas: atsakingi augintojai žinom, kad ekonominės klasės pašaras tikrai nėra naudingas (piniginei- taip pat ne, nes atsiradusių sveikatos problemų pašalinimas gali būti iš tiesų nepigus). Paprastai yra pasirenkamas premium ar super premium ėdalas – toks pasirinkimas tikrai gali būti pačiu palankiausiu.

Kartais augintinių šeimininkams kyla klausimas, o koks gi skirtumas tarp įvairių pašarų tipų. Galima atsakyti gana paprastai – kuo aukštesnės kokybės yra kačių ar šunų ėdalas, tuo didesnis jame esantis mėsos kiekis. Šunys ir katės iš prigimties yra plėšrūnai, tad svarbu pasirūpinti, kad jiems būtų duodamas pakankamas mėsos kiekis.Tik tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad augintinis augs sveikas. Neretais atvejais yra svarbu atsižvelgti ir į tam tikrus individualius augintinių poreikius: pavyzdžiui, mažų šuniukų tinkamam vystymuisi yra reikalingas vitaminas D, kuris gali būti randamas ir gyvūnų maiste. Visada yra svarbu išmokti skaityti pašaro etiketes ir suprasti, kas čia yra rašoma. Paprastai čia yra nurodoma, kokia yra gyvūnų maisto sudėtis, ir kam yra skirtas ėdalas. Pavyzdžiui, mažiems šuniukams ar kačiukams skirtas pašaras yra kaloringesnis nei suaugusių šunų, tad verta pasidomėti, kam yra skirtas pašaras. Taip pat augintinių maistas gali būti skirtas šunims ar katėms, turintiems tam tikrų sveikatos problemų, ir t.t. Kai kurie gyvūnai yra alergiški vištienai, tad svarbu stebėti augintinio būklę, ir įsitikinti, kad maistas tikrai yra tinkamas.

Sauso ėdalo nereikėtų dažnai keisti. Jei nuspręsite tam tikrą parinktą ėdalą pakeisti kitu,tokiu atveju tai reikėtų daryti palaipsniui – maišant naują ėdalą su senu. Tokiu atveju bus galima išvengti skrandžio sudirginimo, ir prie naujo pašaro augintinis pripras greičiau. Įsitikinsite patys, kad iš gausybės siūlomų pašarų visada galima išrinkti tokius, kurie tikrai puikiai pasiteisins, ir jūsų augintinis augs sveikas ir žvalus.

Dažnas šuns šeimininkas susiduria su ta pačia problema: šuns nemotyvuoja maistas dresūros metu, ir dažnai jis tiesiog atsisako ėsti. Problemos sprendimas gali būti labai paprastas: tikėtina, kad paliekate nepabaigtą ėsti maistą šuns dubenėlyje, todėl šuniui nereikia stengtis maisto užsitarnauti. Jūsų užduotis tėra patraukti maisto dubenį, jei šuo savo maisto nesuėda per 10-15 minučių. Įsitikinsite, kad joks sveikas šuo ilgai nesirinks badavimo, ir galėsite paprastai pakoreguoti elgsenos problemas. Mes visi mylime savo augintinius, tačiau peršerti jų nerekomenduojama – tai gali neigiamai atsiliepti ir augintinio sveikatai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *