Senų medinių durų restauravimas

parašė , 2016-07-08 21:31

Gama langaiAgnieška nusipirko seno namo dalį ir nori ją tinkamai įsirengti. Tam jai reikia susitvarkyti sienas, grindis, medines durys taip pat reikalauja prisilietimo. Agnieška planuoja kuo daugiau tvarkyti jau esantį interjerą, o naujų dalykų pirkti kuo mažiau. Tai ne pirmas jos tvarkomas būstas, ir jeigu ankstesniame, sostinėje turimame bute ji su mielu noru nupirko naujus baldus, naujos medines durys buvo įstatytos, viskas nauja, tai dabar ji nori eiti atvirkštiniu keliu ir tiesiog pabandyti atgaivinti tai, kas sena, bet dar tinkama naudojimui. Pirmasis jos tikslas – senos medines durys. Kaip jas atnaujinti?

Likučių likvidavimas

Pirmiausiai medines duris reikia paruošti naujų dažų sluoksniams. Durys yra nešvarios, aplipusios voratinkliais, į voratinklius prikritę dulkių, musių, kažkokių spalių iš palėpės. Duris reikia nuvalyti. Galima atkreipti dėmesį, kad anksčiau čia buvo priklijuota kažkokių lipdukų, kai kurių gabalėliai tebėra, o kitų – tik buvę klijų sluoksniai. Tai reiškia, kad reikia visai nemažai padirbėti su kempine ir šveistuvu. Taip pat kai kurios durų dalys kažkada buvo dažytos. Pirmiausiai Agnieška dirba su kempine ir muilu, paskui medieną nusausina, tada ima švitrinį popierių ir su juo visiškai nušveičia ir nulygina visą paviršių.

Dažai ir spalvos

Ką dar reikia padaryti su šiomis durimis? Reikia nudažyti. Ji pasirenka baltą spalvą kaip pagrindą, ir išėmusi rankeną bei apdėjusi spyną popieriumi (kad apsaugotų), kruopščiai nudažo balta spalva. Iš pradžių pirma eile, tada antra eile. Tuomet nedidelius ruoželius, kur padarytos tarsi medinės apdailos, dažo žalia spalva, kuri bus visa antro aukšto apdailos spalva. Nudažius reikia medį nulakuoti, tačiau čia netiks įprastas medienos lakas.

Sendinimas

Paskutinioji medienos tvarkymo pakopa yra sendinimas. Sendintas stilius vis dar madingas ir laikomas labai estetišku. Taigi, naudojant specialų medžio dekupažui skirtą laką, yra sendinamos durys. Jų nereikia sendinti visų, tačiau kai kurie elementai visgi yra pasendinami ir puošiami net kai kur priklijuojamais juodais dekoro elementais. Sendintas lakas sutraukia esamus paviršius į kietas raukšles, kurios galiausiai sustingsta. Tai tampa ir gražu, ir estetiška, ir nauja. Naujovė, talpinanti senovę, taip galima apibūdinti dabar labai populiarias sendinimo technologijas. Galiausiai viskas pabaigiama užtepant dar vieną apsauginį sluoksnį, skirtą tiesiog ilgaamžiškumui palaikyti. Ir štai priešais mus – nuostabios medinės durys, kurių neatpažinsi, lyginant jas su tokiomis, kokios jos buvo pieš tai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *