Kam perkate mišką?

parašė , 2017-08-11 06:49

Specialiuose miškų pardavimų projektų portaluose, galima rasti skelbimų, kuriuose kažkas praneša, jog perka mišką. Kitur gali pamatyti, kad kažkas mišką parduoda. Dažnai miškai yra valstybiniai, tačiau parduodami ir sklypai su sodybomis, tuomet tai jau būna pačių žmonių parduodami dalykai. Kam žmonės perka miškus, kai sausakimšuose miestuose yra tokių puikių butų?

Turizmo planams įgyvendinti

Miško verslasKai kurie verslininkai perka mišką ten, kur įžiūri didžiulį potencialą laisvam gyvenimui ir turizmui. Turi būti įrengta graži vieta ir joje galima poilsiauti. Kaimo turizmas – tai tiesiog ateitis. Gražiausiose vietose daugybė žmonių atvyksta pailsėti, sukurti sau gerą laiką, jeigu aplink būna įkvepianti aplinka. Mūsų lietuviški miškai pasižymi atgaivinančiomis, nuraminančiomis ir gydančiomis savybėmis, todėl turizmas čia gali vykti puikiai. Dėl to ir mišką kai kurie žmonės perka.

Medienai

Kiti verslininkai, turintys lentpjūves, kurie orientuojasi į pramonę, perka mišką tiesiog medienai išgauti. Nes būtent tai suteikia galimybę plėtoti medienos verslą. Nors vis daugiau kritikos pasaulyje atsiranda tiems, kas naudoja tokius išteklius, tačiau mediena buvo ir yra reikalinga mūsų civilizacijai, tad ir miško panaudojimas medienos išgavimui yra įprastas. Dažniausiai kertamas miškas, kuris būna senas ir jį jau reikia kirsti.

Saviems poilsio poreikiams

Jauna šeima sako, kad negalinti net pasvajoti apie gyvenimą mieste. „Mes ten pragyvenome 10 metų, ten ir susipažinome. Taip, ten yra puikių vietų nueiti, yra visos parduotuvės, yra viskas, ką vadiname civilizacijos pasiekimais. Tačiau nėra to, ko žmonės neįvardija, bet aš vadinu civilizacijos praradimu – tai nuostabaus ryšio su gamta. Kol kas žmogus gamtos dar nepranoko. Viskas, ką jis sukuria, neprilygsta pačiai gamta. Todėl nereikia gamtos nuvertinti. Man tai atrodo nuostabu: gyventi sau miške, kažkur gal ir netoli vandens. Tiesiog gyventi tokioje vietoje, kur tu gali jaustis žmogumi, gali kaip nori, taip ir būti. Nežinau, kodėl kiti perka mišką, bet mums tai yra tiesiog gyvybinis poreikis. Ten įsivaizduojame savo gyvenimą, todėl ten ir statysimės sau namus. Ta pati kaina yra nuostabaus sklypo kažkur prie upės miškuose, ir prastos, baisios skylės Vilniuje bendrabutyje. Tai ką gali su tokiomis kainomis padaryti, kai šitiek daug viskas kainuoja? Kol kas dar nežinome, kaip tas gyvenimas pilnai susiklostys, kiek vaikų turėsime, kokio ploto reikės, bet jau dabar svajojame apie gyvenimą mažame gražiame miestelyje ar miške“, – sako jauna pora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *