Apie maisto išsaugojimą

parašė , 2017-08-11 08:48

Jeigu norime, kad maisto produktai laikytųsi ilgiau, turime imtis tam tikrų jų saugojimo priemonių. Net ir buitinės šaldymo kameros leidžia maistui išsaugoti savo savybes. Pramonėje maistas yra saugomas įvairiais būdais.

Maisto sandėliavimo sąlygos

Jeigu užeitume į bet kurį didelį pramoninį maisto sandėlį, pamatytume, kad ten visur yra oro kondicionieriai, kurie padeda maistą išsaugoti. Dažniausiai sandėliuose palaikoma labai vėsi temperatūra, taip pat reikia ir kad ventiliuotųsi oras, nes tik vėsumoje ir gerai vėdintoje patalpoje galima sandėliuoti maisto gaminius. Jeigu bus per karšta, gaminsis bakterijos ir maistas prarūgs, sudžius, pasidarys lipnus ar kitaip pasens. Jeigu bus drėgna – įsimes pelėsis. Taigi, maisto priežiūra reikalauja būtinai užtikrinti žemą temperatūrą ir gerą vėdinimą.

Maisto šaldymas namuose

KondicionavimasKitaip atrodo sandėliai – šaldymo kameros. Tokias rasi mėsos, žuvies, uogų, daržovių fabrikuose. Maistas beveik nepraranda savo savybių, kai yra šaldomas. Tai viena seniausių ir geriausių maisto išsaugojimo technikų. Seniau būdavo daromi po namu vadinamieji ledo kambariai, kuriuos įrengus viduje būdavo galima laikyti visą ledą ir jame padėtas medžiagas, kurias norisi išsaugoti. Tačiau iš tikrųjų maisto šaldymas yra dabar jau tapęs ne pramoniniu, o asmeniniu reikalu. Mat dauguma šaldytuvų buitinių namuose turi net kelias šaldymo kameras, taigi, galima laikyti kokį tik nori maistą ir jį šaldyti tiek savaitei, tiek ir visiems metams. Aišku, visus šaldytuvus ir šaldymo kameras reikia gražiai prižiūrėti ir negalima maisto palikti amžiams, nes visiškai prišals. Visas šaldymo kameras reikia kartais ištirpinti ir išvalyti.

Maisto džiovinimas

Dar vienas būda saugoti maistą – džiovinti. Tam pasitarnauja ir specialūs oro kondicionieriai, kurie padeda džiovinti patalpas, kad ten nesikauptų drėgmė. Namuose, sau, savais tikslais, maistą galima džiovinti paprastai. Patiesti ant saulėtos palangės laikraštį ir ten viską supilti. Arba tą patį daryti palėpėje, kurioje šilta. Po stogu įsivyraus kaitra ir bus galima ten išdžiovinti maistą. Tačiau maisto džiovinti nereikėtų drėgnoje patalpoje, virtuvėje, kur visada yra daug garų. Pramoniniu būdu yra džiovinamas maistas, į kurį pučiamas karštas oras. Dažniausiai tam reikalingi specialūs kondicionieriai, skirti tokiam tikslui.

Konservavimas

Ne pats sveikiausias, tačiau veiksmingai maistą išsaugantis būdas – konservavimas. Galima tą daryti senoviniu būdu, kada yra užverdamas maistas ir supilamas į iškaitintus indus. Arba galima tą daryti pramoniniu būdu, kada tiesiog į maistą pridedama daug įvairių cheminių medžiagų.

Vienas atsakymas į “Apie maisto išsaugojimą”

  1. Emilija says:

    Man tai vienas iš geriausių būdų išlaikyti maistą kuo ilgiau šviežią yra šaldymas. Aš ir pati užsisakau įvairių šaldytų produktų iš dzukukrautuvele.lt , apsisandėliuoju, kad ilgam užtektų, o paskui kai reikia kažką greit pasidaryti, bet laiko nėra, tai geriausiai suveikia tas užšaldytas maistas. Tikrai patogu ir neilgai trukus jau gali valgyt šviežią, skanų maistą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *