Interviu su vestuvių renginių vedėju
Vestuvėse renginių vedėjai visada dirba savo darbą taip atsidavusiai, kad supranti, jog jie yra šiek tiek aktoriai. Įdomu, kokie jie būna realiame gyvenime, kur nebereikia linksminti publikos ir stengtis, kad visiems viskas patiktų. Kalbamės su vestuvių fotografu, kuris sutiko pasidalinti, kaip jam sekasi dirbti savo darbą.
Kaip tapote vestuvių fotografu?
Man nusišypsojo laimė – užsinorėjau tokiu būti, pasiskelbiau feisbuke ir per pirmą dieną sulaukiau užsakymo. O šiaipanksčiau studijavau menus, kur buvau supažindintas ir su visa foto technika, meno pagrindais. Fotografija nebuvo mano pagrindinė specialybė, tačiau kaip viena iš daugelio disciplinų, man tai patiko. Iškart supratau, kad laisvalaikiu darysiu bent jau kokias nors portretų fotosesijas. O vėliau baigus mokslus reikėjo ieškoti darbo. Galėjau arba parsiduoti reklamai, arba važiuoti į Norvegijos žuvų fabriką, arba pabandyti „įsitrinti“ į vestuvių fotografų gretas.
Kokias sunkiausias užduotis patiria vestuvių fotografai?
Sunkiausia yra tiesiog išlaikyti poziciją, kad tai tavo darbas, ir nuolat žmones su tuo pažindinti. Kai žinai, kokių žmogus tikisi nuotraukų, iš visų jėgų vestuvėse stengiesi tai padaryti. Nori ir savo individualumą palikti, kad matytųsi, kas esi, kur tavo kūrybinė gyslelė. Bet ne visada gali tą padaryti, kai svečiai ir patys jaunieji prigėrę kviečia „atsipūsti“. Tada atsiranda dviguba užduotis. Ne tik stengtis sukurti kadrus, kurių reikia, bet ir nuolat mandagiai išsisukinėti.
Kuo smagus šis darbas?
Smagu, kad visgi esi gerų emocijų apsupty. Nors tu dirbi ir galbūt patiri įtampą, jeigu kas nesiseka, tačiau visgi tu esi gerų emocijų auroje. Pvz., kokie duobkasiai, laidojimo namų darbuotojai, gydytojai priėmime – jie susiduria su visada esančiu blogų emocijų, sielvarto, išgąsčio, skausmo debesimi. Aš susiduriu su pakilumu, džiaugsmu, meile, ir tai ir yra nuostabu.
Kaip būti geru vestuvių fotografu?
Pirmiausia reikia apskritai pasimokyti fotografijos. Daug kas sako, kad svarbiausia yra praktika, bet aš manau, kad svarbiausia yra teorija. Ir ne ta, kaip susireguliuoti foto aparatą ar padaryti „tokį kadrą“. Meno teorija, estetikos teorijos, kompozicijos pagrindai ir daug vaizdų, kurių būsi matęs ir dėl to tau patiks ir vėliau daryti gerus vaizdus. Tada jau reikėtų eiti dirbti praktiškai. Vestuvėse nepamiršti, kad tu dirbi. Taip pat išlaikyti šiltus, bet dalykinius santykius. Būtinai nufotografuoti visus, net ir tuos, kurie neva slepiasi nuo kameros, nes vėliau jie visi norės nuotraukų.
Ačiū ir sėkmės.
Leave a Reply