Neleiskit sinusitui karaliauti

parašė , 2016-04-06 13:08

Sinusitas – dažna liga, kankinanti didelę dalį įvairiaus amžiaus žmonių. Tai kitaip apibūdinama kaip sinusų, dar kitaip vadinamų prienosinių ančių uždegimas, pasireiškiantis stipriu galvos, akiduobių skausmu, spaudimu smilkinių zonose. Gleivinės uždegimas paprastai sukeliamas bakterijų arba virusų. Ūminė ligos forma gali būti lydima karščiavimo, kosulio, gausiu sekreto tekėjimu, gali būti jaučiamas deginimas gerklėje, pasunkėti kvėpavimas. Galvos skausmas sustiprėja, jeigu galva palenkiama, tinsta skruostai, zona po akimis. Lėtinė forma, jeigu liga staiga nepaūmėja, nesukelia daug diskomforto, karščiavimo nėra, skausmas taip pat nejuntamas, tačiau dažnai lėtinė forma būna susijusi ir su polipiniais dariniais, ir su nosies pertvaros nelygumais bei vintiliacinės nosies funcijos sutrikimais. Lėtina forma paprastai yra tinkamai negydomos ūminės formos padarinys. Dažnai tiek lėtinio, tiek ūminio sinusito sukeliamas skausmas ir kiti požymiai priklauso ir nuo paros meto, uždegimo susiformavimo formos. Liga gali būti serozinio pobūdžio, kada sinusai užpildomi vandeningu, tąsiu sekretu, arba pūlingojo pobūdžio, kada sinsą užpildo tiršti pūliai. Kaip ten bebūtų, bet kokiu atveju sinusitą privaloma gydyti, antraip galima sulaukti itin sunkių komplikacijų.

Kaip gydyti sinusitą?

Gydo sinusitąOtorinolaringologai patataria nedelsti ir sinusitą gydyti tuoj pat. Todėl ne visada požymiai turėtų būti „nurašomi“ paprastam peršalimui. Ligai diagnozuoti kraujo tyrimai nebūtini. Tiksli diangnozė, esant ūminei sinusito formai, nustatoma rinoskopijos (procedūra, kada apžiūrimos noseis landos) pagalba. Lėtinės formos diagnozavimui pasitelkiami rentgeno spinduliai, kurie, esant uždegimui, parodo hemogeninį užtemimą. Šiuo atveju diagnozei gali padėti ir kraujo tirimas, kuris, uždegimo atveju, parodo parodo padidėjusį leukocitų kiekį. Sinusito gydymo svarbiausias tikslas – susidoroti su uždegimu. Esant lengvai formai, galima išsiversti ir su lengvais vaistiniais preparatais, tokiais kaip Sinupret. Gelomyrtol ir panašiais. Jeigu uždegimas stiprus ir uminis, gali prireikti antibiotikų bei kompleksinio gydymo – reguliaraus nosies ertmės plovimo, vaistų nuo skausmo ar įvairių fizioterapinių priemonių. Jeigu lėtinė ligos forma užsitęsė taip, kad nepasiduoda vaistiniam gydymui, dažnai pasiūloma chirurginė intervencija, kurios metu pašalinamas sinusuose susikaupęs skystis. Anksčiau ši procedūra būdavo itin skausminga, būdavo atliekama naugojant adatas, šiandien – tai greita, neskausminga operacija, atliekama naudojant endoskopą. Jeigu sinusitas lengvesnės formos, galima pasitelkti senus, liaudies patikrintus metodus – nosės ertmių skalavimą įvairiais ramunėlių, druskos tirpalais, prie nosies dėti imbiere mirkintus kompresus, vartoti daug vitamino A turinčių produktų. Yra nuomonių, kad su sinusitu kovoti padeda ir gazuoti gėrimai. Žinoma, šie patarimai gali padėti pajusti palengvėjimą, tačiau, jeigu jaučiate, kad jau kurį laiką nepavyksta ligos simptomų pažaboti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Northway klinika laukia sergančiųjų sinusitu

Eglė B., tristedimtmetė anglų kalbos mokytoja iš Vilniaus, su sinusitu kovojo ilgiau nei dešimtį metų. Išsivysčiusi lėtinė forma paūmėdavo periodiškai ir ypač blogindavo moters savijautą. Kadangi Eglės darbas susijęs su intensyviu kalbėjimu, balso stygos, kvėpavimo takai visada apkraunami dėstant pamokas, ilgiau kankintis su neveikiančiais vaistais ir tik laikinai gelbstinčiais tirpalais moteris nebegalėjo. Northway klinikoje atlikti kraujo tyrimai tik patvirtino lėtinio sinusito diagnozę ir gydytojo konsultacijos metu jai buvo pasiūlytas chirurginis sinusų skysčio pašalinimas. Po kokybiškai atliktos procedūros moters gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai. „Visada buvau įsitikinusi, kad užuodžiu gerai, o pasirodo, kad pusės pasaulio kvapų nebuvau pajėgi užuosti dėl nuolat sutinusių kvėpavimo takų, o ir skonio pojūčiai pasikeitė“- teigia moteris. Eglė visiems rekomenduoja nelaukti ir suskubti pagerinti savo sveikatos būklę, kadangi šiandieniniai metodai nebėra tokie skausmingi kaip senais, sovietiniais laikais. „Patikėkite savo nosytę specialistams“- užtikrintai pataria moteris.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *