Kodėl sunkiai gaunamos smulkaus verslo paskolos?

parašė , 2019-12-27 18:14

Pasak bankuose dirbančių specialistų, Lietuvoje jau apie 10 metų smulkioms įmonėms yra sudėtinga gauti paskolą. Mažų įmonių grupėje atmestų paraiškų dėl kreditavimo skaičius šiuo metu yra apie 60 procentų. Vidutinių įmonių – 29 procentai, stambių įmonių paraiškų šiais metais atmesta apie 9 procentai. Dažniausia atmetimo priežastimi tampa prasta įmonės finansinė padėtis, rizikinga šalies ekonominė situacija ar per dideli įmonės jau esami įsipareigojimai.

Alternatyvos finansų įmonės

Bankuose smulkaus verslo paskolos yra beveik nesuteikiamos, todėl įmonės yra priverstos ieškoti kitų būdų. Viena iš priemonių, kuria gali pasinaudoti iki 10 darbuotojų turinti įmonė yra „Invega“. Tai valstybinė įstaiga, kuri suteikia lengvatinį finansavimą įmonėms, kurių gyvavimo laikotarpis yra iki vienų metų. Smulkūs verslai, kurie įsikūrę daugiau nei 1 metus turi ieškoti kitų alternatyvų. Vienas iš patogiausių sprendimų tampa – finansų įmonės.

Lietuvoje yra ne viena finansų įmonė, pasiruošusi išduoti kreditą smulkiam ir vidutiniam verslui. Didesnės paskolos prašant vidutinei įmonei, kredito unijos greičiausiai mielai bendradarbiaus ją suteikiant. Tačiau jei reikalingos nedidelės, iki 10 000 verslo paskolos, verta kreiptis į alternatyvius finansuotojus. Tiesa, jų taip pat yra ne mažai ir prieš pasirenkant su kuo bendradarbiauti, reikėtų atlikti namų darbus. Pasidomėti ne vienu, bet keliais pasiūlymais.

Ko klausti kredito įmonės?

Dažniausia klaida, kreipiantis į finansų įmonę, kai klausiama, kokios bus palūkanos. Palūkanos gali būti ir nedidelės, tačiau ilgainiui paaiškėja, kad yra ne maži administravimo ir kiti mokesčiai. Todėl vertėtų užduoti klausimą: „Kokią sumą turėsiu gražinti, jeigu mano verslo paskola bus 5000 eurų metams laiko?“ Išgirdus atsakymus iš kelių finansuotojų, galima blaiviau įvertinti, su kuriuo labiau apsimoka bendradarbiauti.

Finansų įmonėje UAB „Noviti“ išduodamos verslo paskolos smulkioms ir vidutinėms įmonėms be užslėptų mokesčių. Verslo likvidavimo atveju neskubama kreiptis į antstolius, bet suteikiamas laikotarpis iki trijų metų paskolai grąžinti. „Noviti“ suteikia paskolą net jei įmonė yra ką tik įkurta. Svarbu, kad besiskolinantis asmuo turėtų teigiamą asmeninio kredito istoriją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *