Automatizavimo sistemos žemės ūkyje

parašė , 2016-04-12 21:05

Žemės ūkis šiandien nė iš tolo neprilygsta tam, koks jis buvo nuo seniausių laikų. Anksčiau ūkininkai naudojo primityvius darbo įrankius ir dar primityvesnę techniką, o pagrindinė efektyviausia priemonė visada buvo daugybė žmonių rankų ir kiek pigesnė darbo jėga. Šiandien ūkininkystėje didžiulį vaidmenį atlieka automatizavimas – procesas, kai sunkiausių procesų valdymas patikimas sumaniai, inovatyviai technikai.

Automatizavimo meistrai

Įmonė „Automatizavimo sprendimai” – ne vienerius metus aukščiausius Lietuvos verslo ir žemės ūkio pasaulio apdovanojimus pelniusi bendrovė. Bendrovėje dirba aukštos kvalifikacijos specialistai, sparčiai prisidedantys prie veiklos plėtimo ir augimo. Įmonės veiklos centre – grūdų elevatorių automatika eletrotechnikos įrangos įžeminimas, priešgaisrinės įrangis diegimas, grūdų talpyklų temperatūrų kontrolės sistemų automatika, žemės ūkio objektų automatika, grūdų džiovyklių degiklių remontas ir kitos paslaugos, paremtos darbu su inovatyviausia technika ir pačiomis pažangiausiomis technologijomis. Jeigu šiuolaikinės technologijos nebūtų lėmusios svarbiausių žemės ūkio procesų automatizavimo, ūkininkystė vis dar būtų pirmykščiame lygmenyje, kuris būtų susijęs su prastesniu derliumi ir neefektyviu energijos išnaudojimu. Internetiniame UAB „Automatizavimo sprendimai“ puslapyje aptiksite visus komandos kvalifikacijos sertifikatus, produktų pristatymą ir viliojantį netiesioginį siūlymą bendradarbiauti arba tiesiog patikėti jūsų ūkio darbus šiai aukštos kvalifikacijos bendrovei.

Vlado iš Kauno rajono rapsų ūkis

Modernus žemės ūkisŠtai Vladas B. Iš Kauno rajono ūkininkauja visą gyvenimą. Rapsų auginimo meną jis perėmė dar iš tėvo, kuris, savo ruožtu, buvo jį perėmęs iš Vlado senelio. Rapsai – tai grūdų rūšis, kuri yra viena populiariausių Lietuvoje ir pasaulyje parduodamo aliejaus medžiagų. Rapsų aliejus pasižymi vitaminų gausa, yra tinkamas kosmetikai, grožio prekėms bei yra nepamainomas virtuvėje. Vladui rapsų auginimas ne šiaip pragyvenimo šaltinis, tai jo menas, grūdo auginimas ir puoselėjimas yra nepamainomas kiekvienos vyro dienos ritualas. Vyras žino, kad netinkamai prižiūrint augalą, neatsakingai jį nuimant ir netinkamai sandėliuojant – galima net nesvajoti apie aukštos kokybės aliejų. Pavyzdžiui, jei neužtikrinamas kokybiškas derliaus sandėliavimas, juose gali imti kauptis drėgmė, atsirasti parazitai, grybeliai, susidaryti sąlygos įvairiems mikroorganizmams veistis, kurie gali turėti ypač neigiamų padarinių grūdinių kultūrų kokybei. Būtent todėl labai svarbu kad grūdų priežiūros sistemos būtų ne tik automatizuotos, bet tas automatizavimas būtų pakankamai gerai prižiūrimas. Štai, pavyzdžiui, sugedus grūdų džiovyklių degikliams, temperatūros ir drėgmės pusiausvyra gali išsibalanasuoti ir nevėsinami bei nesausinami grūdai gali sugesti. Kartais užtenka automatinių sistemų neprižiūrimoms grūdinėms kultūroms tokioje būsenoje išbūti ilgiau nei naktį ir atsiradę mikroorganizmai gali išplisti ir sugadinti grūdus nepataisomai. Kartą Vladui teko kviesyt specialistus, kada sugedo grūdų elevatoriai, pasidarę nehermetiški ir netinkantys sandėliavimui – darbas stojo, kadangi nekokybiškose grūdų sandėliavimo patalpose susidarė palankios sąlygos atsirasti parazitams ir vyras nenorėjo rizikuoti prarasti derlių. „Elevatoriai buvo seni, siekiantys mano tėvo laikus. Natūralu, kad jau ir stogas ne visai sandarus buvo, ir, kaip to pasėkmė, radosi prastos sąlygos grūdų saugojimui nuo drėgmės – pagrindinio derliaus priešo. Gerai, kad jau ne vieną kartą tekę bendradarbiauti su bendrove UAB „Automatizavimo sprendimai“, pagelbėjusią man ir šį sykį“- pasakoja vyras. Jis pabrėžia, kad jei elevatoriuje atsiranda bent menkiausias nesandarumas ar įrtrūkis, kaip to pasėkmė netrukus gali rastis elevatoriuje esančių prietaisų rūdijimas, korozija ir šie gali imti gesti. Todėl vienareikšmiškai – aptikus automatizavimo sistemų gedimą, reikia nedelsti ir jį pašalinti, antraip ūkininkas gali rizikuoti ne tik savo derliumi, bet ir visos savo neįkainojamos darbinės technikos kokybe.

2 atsakymų į “Automatizavimo sistemos žemės ūkyje”

  1. Arūnas says:

    Pritariu ponui Vladui- sandeliavimas tikrai yra vienas svarbiausių derliaus kokybės aspektų. Laikant netinkamomis sąlygomis, net pačios aukščiausios kokybės derlius praras savo vertę

  2. Gerda says:

    Dabar, jeigu turi didelį ūkį, tai jo neautomatizuoti neįmanoa. Mano teta dirba paprikų ūkyje, tai ten daug rankų darbo, bet visvien yra daug automatizuotos technikos.
    https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/paprikos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *