Ko reikia, norint turėti patrauklią pievutę

parašė , 2018-02-15 11:07

ŽoliapjovėsJeigu po jūsų sodą vaikštinėja ir darbuojasi zoliapjove robotas, tikriausiai kažko naujo išmokyti apie patrauklią pievutę jūsų nepavyks – jūs jau viską žinote. Tačiau jeigu nei roboto, nei kokio kito keisto prietaiso neturite ir žolę pjaunate tiesiog įprastu būdu, o gal visai nepjaunate, metas susipažinti su priemonėmis, kurių prireiks jums norint turėti ir išlaikyti gražią pievutę.

Žoliapjovė bei teisingas pjovimas

Taigi, pirmiausia akumuliatorine zoliapjove, o gal kokia nors kitokia – tai svarbus dalykas, norint turėti gerą gražią pievą. Tokie standartai – ilga pieva yra negražu. Visada sušlampa kojos, vos tik vasarą ant jos žengiate. Be to, nemalonu ir tuomet, kada turite šunį, kurio "darbeliai" ne itin gerai matosi ilgoje aukštoje žolėje. Tad reikia turėti vienokią ar kitokią žoliapjovę ir rūpintis savo kiemu. Reikia aišku ir mokėti teisingai pjauti: kad žolė būtų graži, kad ir žoliapjovė nesugestų.

Geros žolės sėklos

Net ir moderniausia zoliapjove robotas nepadės, jeigu pradžioje pasisėsite negražią žolę. Kas gi jums iš tokios? Norėdami užtikrinti tikrai gražią pievutę, turite ir sėklas geras į ją sumesti. Taigi, stenkitės turėti ją, ir viskas bus gerai. Sėklas pirkite kokybiškas. Galite užsakinėti internetu iš sodo prekių. Jei kraustinėjate į vietą, kur sena pieva, tai ji jau į tokią nepanaši. Visur vien usnys, dilgėlės ir garšvos. Tuomet reikia suarti visą pievutę ir sėti ją naujomis gražiomis sėklomis, o paskui jau džiaugtis šiuo puikiu nauju dalyku.

Laistymo sistemos

Gražiai pievutei pravers ne tik akumuliatorine zoliapjove, bet ir laistymo sistemos. Jos gali būti reguliuojamos ir užtikrinančios, kad dirva būtų drėkinama tikrai pakankamai ir žolytė išliktų puikios būklės visada, neperdžiūtų vasaros viduryje. Aišku, pirma gal reikia pasirūpinti šiltnamiu ar daržu, kad ten viskas būtų gerai ir jūsų daržovės išliktų patenkintos. O po to jau galima ir darbuotis su tokiais plotais kaip veja, bei jai padovanoti laistymo sistemą.

Visa kita

Sistemos nuo kenkėjų turėtų taip pat saugoti pievutę. Jei reikia, išbarstykite parazitų naikintojus, nupurkškite. Tik neperlenkite lazdos. Krūmai ir medžiai irgi turi būti gerai prižiūrimi, tada ir pievutė gerai derės tokioje aplinkoje. Gėlės pakraščiuose ir gėlynuose – standartinis sprendimas, norint užtikrinti estetišką vaizdelį. Kitos dekoracijos nebent labai saikingai turėtų būti dedamos ir reikėtų laikytis principo, kad daugiau yra mažiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *